«Ми черпаємо сили в мистецтві» , — Марʼяна Головко та Сімон Камартін про програму “Чотирилисник надії”

20.10.2023
Опис

Моцарт – Клусак – Ланюк – Яначек. Музика цих чотирьох композиторів обʼєднається в символ надії – чотирилисник в програмі, на яку 20 жовтня запрошують у Львівській Національній філармонії. Диригуватиме оркестром давній друг філармонії та знаний в світ диригент – Сімон Камартін. 

 

“У мене виникло враження, що ці прізвища означають чисте щастя, надію, любов і віру в добро. Вони мають важливе значення для виконавців, для слухачів, для світу музики, а отже, і для людства.”

– Сімон Камартін

Львівська національна філармонія - «Ми черпаємо сили в мистецтві» , — Марʼяна Головко та Сімон Камартін про програму "Чотирилисник надії"

Також відвідувачі філармонії матимуть змогу насолодитись аріями Вольфганга Амадея Моцарта та піснями Юрія Ланюка у виконанні сопрано Марʼяни Головко. 

Львівська національна філармонія - «Ми черпаємо сили в мистецтві» , — Марʼяна Головко та Сімон Камартін про програму "Чотирилисник надії"

Твори Вольфганга Амадея Моцарта і Юрія Ланюка, які я виконаю разом з оркестром Львівської філармонії 20 жовтня, є дуже різними. Якщо перекласти арію Моцарта, то можна зрозуміти, що вона окреслює романтичні та навіть драматичні почуття, однак його музична мова все ще залишається класичною. 

Музика ж Юрія Ланюка – це новий час, нова мова. Він експериментує, пише пісні на ретроманські тексти. Його музика не схожа на твори, які я виконувала раніше, це серйозна, потужна музика, в якій потрібно шукати опору. Виконувати премʼєру “Tezlas” Юрія Ланюка – це новий досвід і велика відповідальність. 

Як на мене, ці твори єднає те, що всі вони є салонними та вишуканими, світськими, написаними для вечорів в мирний час. Ми ж співатимемо їх під час війни і це несе надію. 

Ми знаходимо сили продовжувати жити, черпаємо їх у мистецтві. Підготовка таких складних програм також допомагає заглибитись в музику і на деякий час дозволити собі відволіктись від новин.”

– Марʼяна Головко

Більше про подію

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...