Зовсім нещодавно, 7 липня, у своєму інтерв’ю Генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп підсумував концертний сезон 2019-2020 рр., який видався різноманітним та насиченим на події. Не менш цікавими були його останні місяці, впродовж яких за концертами філармонії можна було спостерігати онлайн!
Та перерва між подіями буде тривати зовсім недовго! Вже з 6 серпня стартуватиме новий концертний сезон, на який гості вже зможуть завітати особисто.
В серпні для слухачів ми підготували два фестивалі, які традиційно проводяться влітку: це V. Фестиваль літньої пори «Pizzіcato e Cantabile» (6-16 серпня) та VII. Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» (15-30 серпня).
«Pizzicato e Cantabile» розпочне музичний серпень у Львівській філармонії. Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.
На гостей чекають мистецькі вечори, присвячені музиці різних епох, та які звучатимуть у виконанні українських музикантів. Окрім улюблених виконавців, які впродовж п’яти років існування фестивалю незмінно беруть у ньому участь, цьогоріч до його подій долучаться талановиті молоді вокалісти.
Чудовою новиною є також те, що концерти фестивалю гості вже матимуть можливість слухати у стінах Львівської національної філармонії!
Вже всьоме у 2020 році у Львові відбудеться фестиваль «Музика в старому Львові». Тематика старовинного королівського міста дуже личить фестивалеві, адже його особливістю є те, що концерти відбуваються одночасно в храмах, пам’ятних та історичних місцях Львова. Ще однією важливою особливістю події є його партнерство із одним із найстаріших польських фестивалів «Музика в старому Кракові», якому у 2020 році виповнюється 45 років.
Глибокі культурні та мистецькі традиції, історичні пам’ятки, які внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, створюють духовний міст та своєрідну паралель між Львовом та Краковом. Спільні цінності без кордонів – саме такою є провідна ідея фестивалю!
Ще одним важливим містком між Краковом і Львовом та Україною і Польщею зокрема є їх спільне ідейне підґрунтя: розкриття цікавих й незвіданих сторінок цих давніх міст.
Також вагомою сторінкою обох фестивалів є культурний обмін, адже щороку до України приїздять чимало польських музикантів, і навпаки, українські колективи щороку гастролюють в Польщі.
Зокрема, у 2020 році такий культурний обмін відбудеться у форматі онлайн-трансляцій подій з обох міст.
У 2020 році відкриття VII фестивалю «Музика в старому Львові» відбудеться 15 серпня біля Собору св. Юра за участі Академічного камерного концерту «Віртуози Львова», який є ініціатором та засновником фестивалю, та Камерного хору «Gloria».
Також події цьогорічного фестивалю будуть присвячені сторіччю від дня народження Івана Павла ІІ та 155-річчю із дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.
Розклад подій серпневих фестивалів в найближчий час з’явиться на офіційних онлайн-ресурсах Львівської національної філармонії.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...