Творчий бенефіс Олега Криси

14.06.2022
Опис

16 червня на сцені Концертного залу Людкевича Львівської національної філармонії виступить легенда української скрипкової школи – Олег Криса. Творчий бенефіс видатного музиканта відбудеться за участі Академічного симфонічного оркестру філармонії під орудою Тараса Криси. Початок концерту о 19:00.

1 червня видатному Олегу Крисі виповнилося 80 років від дня народження. Провівши свої дитячі та шкільні роки у Львові, у 1971 році скрипаль дебютував в Америці в Карнеґі-холі. Цей виступ був означений газетою «The New York Times», як виконання, яке могло «зробити репутацію скрипаля, якби він її не мав». Вже майже 30 років скрипаль мешкає в США. З 1988 року – професор Українського музичного інституту в США (Нью-Йорк), професор Істменської музичної школи (консерваторії) при Рочестерському університеті.

«Впродовж 30 років викладання я не зустрічав іншої такої музичної особистості, як Криса. Олег має блискучий природний дар, незвичайну музикальність, яскраву артистичність та велику чарівність», – так говорив про свого улюбленого учня Давид Ойстрах.

Впродовж десятиліть творча біографія скрипаля тісно пов’язана з рідним Львовом: саме тут він неодноразово виступав з найрізноманітнішими концертними програмами, саме тут у 2013 році музикант започаткував Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси, який відбувається кожних три роки.

16 червня ювіляр виступить з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії ім. М. Скорика під орудою Тараса Криси, відомого американсько-українського диригента та сина скрипаля.

У програмі вечора прозвучить Симфонія до мажор Максима Березовського, знаменитий Скрипковий концерт Фелікса Мендельсона, а також символічний музичний тандем творів – «Питання без відповіді» американського митця Чарльза Айвза та Концерт для скрипки з оркестром №5 Євгена Станковича з аналогічною підназвою, створений на честь 75-річчя видатного українського скрипаля.

Детальна інформація про подію та квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/oleh-krysa-benefit-concert/

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...