Симфонічні прем’єри Людкевича прозвучать у неділю: сюжет Суспільного

13.10.2023
Опис
Про масштабний проєкт у співпраці з Меморіальним музеєм Людкевича розповіли для “Суспільне. Новини”

“Ми виконуємо п’ять симфонічних поем, які були ґрунтовно зредаговані, оцифровані. Це можна назвати свого роду прем’єрним виконанням. Але один симфонічний твір Людкевича — “Симфонієта”, є практично світовою прем’єрою. Тому що є віднайдені нові фрагменти рукописів. Ми нарешті змогли скласти всі ці частини докупи. І зараз тривають доволі важкі репетиції”, — каже генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - Симфонічні прем'єри Людкевича прозвучать у неділю: сюжет Суспільного

До музичної редактури обраних творів долучилась відома композиторка Богдана Фроляк:

“Коли я отримала вже набрані на комп’ютері партитури, то приступила до редакції. Перш за все, до перевірки тексту. Помилок в тексті було дуже і дуже багато. Настільки багато, що зараз, в процесі репетиції, ми ще знаходимо ці помилки і ще їх виправляємо. З чим це пов’язано? З багатьма чинниками. Є, скажімо, партитура “Симфонієти”, частина якої взагалі була загублена. Її знайшли в останній момент в архіві, коли все було готово”.

Зазначимо, 15 жовтня на концерті у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та диригента Володимира Сивохіпа, який особисто сприяв виданню творів та долучився як науковий консультант проєкту, прозвучить симфонічна музика пізнього періоду творчості митця.

Симфонієту та чотири симфонічні поеми – «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори» («Голоси Карпат»), «Танець кістяків» – композитор створив переважно після становлення радянського окупаційного режиму. Як говорив сам Людкевич: «не міг я якось навчитися творити на наказ всякі хвальні гимни про «радісне» життя». Тож зростаючий інтерес композитора до симфонічного жанру в радянські роки пояснювався намаганням композитора уникнути творів на диктовану владою тематику.

Деталі та квитки

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...