Війна в Україні очима данського композитора Мортена Єссена

30.05.2024
Опис

30 травня в рамках 43 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” вперше у Львові виступив піаніст та композитор Мортен Єссен. Разом з українською скрипалькою Наталією Гордєєвою представлена була програма “Перша повітряна тривога” до якої увійшли авторські композиції Мортена Єссена, а також твір українського композитора Тараса Зданюка. Про премʼєрний твір «Kyiv» композитор розповів в інтервʼю для Zaхіd.net

Мортен Єссен – данський композитор, який з перших днів повномасштабного вторгнення активно підтримує Україну. Одним зі знаків солідарності від митця стала композиція «Kyiv». Він жодного разу не був в Україні, але створив твір, що передає його бачення Києва як героїчного міста з великою історією та незламними людьми. «Kyiv» здобув неабиякий успіх в понад двадцятьох містах Данії. Музичний лейбл «Our Recordings», асоційований з Naxos, здійснив студійний запис дуетної версії (реліз запланований на весну 2024 року). Композитор щиро впевнений, що проект не відбудеться, доки «Київ» не виконають в Україні.

Львівська національна філармонія - Війна в Україні очима данського композитора Мортена Єссена

“Твір має на меті виразити солідарність з українським народом і є однозначним закликом до Заходу продовжувати підтримку України та зберігати віру у світле майбутнє в тому фрагментованому світовому порядку, який ми зараз переживаємо. Твір слід розглядати як символ подолання і тріумфу над майже неможливими перешкодами.

Сподіваюся, ви відчуєте, що не самотні у цьому. Нас багато, хто стежить за вашою боротьбою і вірить у вашу перемогу. Сподіваюся, музика принесе вам відчуття надії, тому що саме це ви пробудили в мені. Усі на Заході мають бути вдячні за вашу жертву. Слава Україні!”

Читати весь матеріал

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...