Війна в Україні очима данського композитора Мортена Єссена

30.05.2024
Опис

30 травня в рамках 43 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” вперше у Львові виступив піаніст та композитор Мортен Єссен. Разом з українською скрипалькою Наталією Гордєєвою представлена була програма “Перша повітряна тривога” до якої увійшли авторські композиції Мортена Єссена, а також твір українського композитора Тараса Зданюка. Про премʼєрний твір «Kyiv» композитор розповів в інтервʼю для Zaхіd.net

Мортен Єссен – данський композитор, який з перших днів повномасштабного вторгнення активно підтримує Україну. Одним зі знаків солідарності від митця стала композиція «Kyiv». Він жодного разу не був в Україні, але створив твір, що передає його бачення Києва як героїчного міста з великою історією та незламними людьми. «Kyiv» здобув неабиякий успіх в понад двадцятьох містах Данії. Музичний лейбл «Our Recordings», асоційований з Naxos, здійснив студійний запис дуетної версії (реліз запланований на весну 2024 року). Композитор щиро впевнений, що проект не відбудеться, доки «Київ» не виконають в Україні.

Львівська національна філармонія - Війна в Україні очима данського композитора Мортена Єссена

“Твір має на меті виразити солідарність з українським народом і є однозначним закликом до Заходу продовжувати підтримку України та зберігати віру у світле майбутнє в тому фрагментованому світовому порядку, який ми зараз переживаємо. Твір слід розглядати як символ подолання і тріумфу над майже неможливими перешкодами.

Сподіваюся, ви відчуєте, що не самотні у цьому. Нас багато, хто стежить за вашою боротьбою і вірить у вашу перемогу. Сподіваюся, музика принесе вам відчуття надії, тому що саме це ви пробудили в мені. Усі на Заході мають бути вдячні за вашу жертву. Слава Україні!”

Читати весь матеріал

Поділитись


Популярне

17.01.2024 Концерти

«Нашу музику не знищити»

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...