Академічний симфонічний оркестр став одним з хедлайнерів фестивалю у польському Кросно

17.08.2022
Опис

Впродовж 12-14 серпня у польському місті Кросно тривав щорічний фестиваль «Young Arts Festival». Цьогоріч одним із хедлайнерів фестивалю став Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Під орудою Володимира Сивохіпа один із найстаріших українських колективів презентував слухачам програму української і польської симфонічної музики.

Young Arts Festival – фестиваль, який поєднує музичні стилі, наново відкриваючи для слухачів класичне та джазове звучання. Вже 7 років він проводиться у польському Кросно та представляє класичну музику в сучасному ракурсі, на перехресті різних музичних жанрів та у дивовижних місцях. Фестиваль щорічно представляє імена кращих артистів та колективів Польщі та світу, серед яких цьогоріч – Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр став одним з хедлайнерів фестивалю у польському Кросно

 

У 2022-му він тривав з 12 по 14 серпня. Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступив у неділю, 14 серпня,  на закритті фестивалю у найбільшому концертному залі міста – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (Kolejowa 1, Krosno). Диригентом вечора був Володимир Сивохіп.

Львів’яни презентували для гостей програму симфонічної української та польської музики. У концерті прозвучали три симфонічні поеми: «Степ» Зигмунда Носковського, яка символічно звучала на першому концерті Львівської філармонії та її симфонічного оркестру у вересні 1902 року, також історія про польських Ромео і Джульєтту – «Станіслав і Анна Освенцим» Мечислава Карловіча та легендарна історія мужності і героїзму – «Гражина» Бориса Лятошинського.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр став одним з хедлайнерів фестивалю у польському Кросно

 

Концерт за участі українського оркестру був присвячений польсько-українському братерству та став виявом підтримки та єдності світу культури. Адже через жорстоку війну росії проти України, зазначали пошкоджень та були знищені сотні культурних осередків, а багато колективів втратили не лише свою аудиторію, а й можливість будь-яких виступів.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр став одним з хедлайнерів фестивалю у польському Кросно

 

Більше моментів виступу переглядайте за посиланням

Фото – @jacek.martini.kielan

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...