У Львівській філармонії відбулася вистава “Я йду, Христе!”

06.11.2020
Опис

5 листопада у Львівській національній філармонії імені М. Скорика відбулася вистава “Я йду, Христе!”, приурочена до 155-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Проєкт був реалізований у співпраці Львівської національної філармонії  та сучасного українського експериментального театру ТМ «Театр у кошику».

Текстову основу вистави склали епістолярна повість Григора Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької, з роду Фредрів «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький, у майбутньому митрополит Андрей, приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії, адже йдеться в ній про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів , як суто людських, так і релігійних. Виставу благословив Блаженніший Любомир кардинал Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ.

В ролях виступили Володимир Губанов (митрополит Андрей) та Лідія Данильчук (Софія Шептицька). Режисер вистави – Ірина Волицька.

Також виставу органічно доповнив музичний супровід. На сцені Концертного залу Людкевича виступили: Софія Соловій (сопрано), Оксана Рапіта (фортепіано), вокальний ансамбль “Калофонія“. Куратор проєкту – Зоріана Мірус.

Ми раді отримувати позитивні відгуки від наших гостей. З дозволу авторки публікуємо один із них.

“Цю виставу я бачила не вперше. Але цього разу все було по-іншому. Буклет – просто взірцевий, про який мріяти можна – і за дизайном, і за змістом. Владика, який перед виставою щиро, родинно поговорив з нами про складність вибору. Актори, які цілком по-новому обіграли сценічний простір, то мало не торкаючись перших рядів, то спинаючись на вершини сценічного простору. І – музика! Ціле гроно чудових виконавців, які принципово переозвучили виставу, надали їй нових сенсів, створили окремий смисловий ряд: тут кожен фортепіанний, вокальний, ансамблевий номер був шедевром, ба – навіть одкровенням… Дякую, Оксана Рапіта, Софія Соловій, чудові учасники “Калофонії”, солісти – Любомир і Тарас – це було неймовірно! І окреме захоплення організаторці акції Зоряні Мірус – Ви невтомна, небайдужа, дуже справжня і вмієте дивувати!

Роксолана Гавалюк,

музикознавиця, викладачка Львівського музичного коледжу ім. С.Людкевича

Фото Роксолани Гавалюк

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...