У Львівській філармонії відбулася вистава “Я йду, Христе!”

06.11.2020
Опис

5 листопада у Львівській національній філармонії імені М. Скорика відбулася вистава “Я йду, Христе!”, приурочена до 155-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Проєкт був реалізований у співпраці Львівської національної філармонії  та сучасного українського експериментального театру ТМ «Театр у кошику».

Текстову основу вистави склали епістолярна повість Григора Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької, з роду Фредрів «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький, у майбутньому митрополит Андрей, приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії, адже йдеться в ній про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів , як суто людських, так і релігійних. Виставу благословив Блаженніший Любомир кардинал Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ.

В ролях виступили Володимир Губанов (митрополит Андрей) та Лідія Данильчук (Софія Шептицька). Режисер вистави – Ірина Волицька.

Також виставу органічно доповнив музичний супровід. На сцені Концертного залу Людкевича виступили: Софія Соловій (сопрано), Оксана Рапіта (фортепіано), вокальний ансамбль “Калофонія“. Куратор проєкту – Зоріана Мірус.

Ми раді отримувати позитивні відгуки від наших гостей. З дозволу авторки публікуємо один із них.

“Цю виставу я бачила не вперше. Але цього разу все було по-іншому. Буклет – просто взірцевий, про який мріяти можна – і за дизайном, і за змістом. Владика, який перед виставою щиро, родинно поговорив з нами про складність вибору. Актори, які цілком по-новому обіграли сценічний простір, то мало не торкаючись перших рядів, то спинаючись на вершини сценічного простору. І – музика! Ціле гроно чудових виконавців, які принципово переозвучили виставу, надали їй нових сенсів, створили окремий смисловий ряд: тут кожен фортепіанний, вокальний, ансамблевий номер був шедевром, ба – навіть одкровенням… Дякую, Оксана Рапіта, Софія Соловій, чудові учасники “Калофонії”, солісти – Любомир і Тарас – це було неймовірно! І окреме захоплення організаторці акції Зоряні Мірус – Ви невтомна, небайдужа, дуже справжня і вмієте дивувати!

Роксолана Гавалюк,

музикознавиця, викладачка Львівського музичного коледжу ім. С.Людкевича

Фото Роксолани Гавалюк

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...