«Гала-Вагнер»

10.06.2018 / 18:00

м. Тульчин, Вінницька обл.

Вхід вільний

Опис
Грандіозний концерт «Гала-Вагнер» розпочав третій день #OperafestTulchyn!
У виконанні кращих солістів Німеччини, Австрії та США Петера Свенссона (тенор, Австрія), Стефані Вайс (мецо-сопрано, США/Німеччина), Елізабет-Марії Вахутки (сопрано, Німеччина), Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, Академічного хору «Глорія» і знаменитого диригента Тараса Криси (США) звучать найкращі арії та увертюри найвідоміших опер геніального Ріхарда Вагнера: «Трістан і Ізольда», «Перстень Нібелунгів», «Валькірія», «Зігфрід», «Смерть богів», «Золото Рейну» та інших.
Концерт «Гала-Вагнер» приурочений до 205-річчя від дня народження геніального німецького композитора, завдяки якому у ХІХ столітті відбулася оперна реформа і радикальне переосмислення оперного жанру.
Ріхард Вагнер написав 13 опер. Його твори – вражаюче новаторські, повні експресії, напруги й недозволенності бажань, по музичній мові обігнали свій час і викликали в рядах сучасників і нащадків запаморочливу хвилю захоплення його творчістю.
Якщо скласти список персонажів, сцен, костюмів, предметів, що буяють в операх Вагнера, перед нами постане захоплюючий казковий світ. Дракони, карлики, гіганти, боги і напівбоги, списи, шоломи, мечі, труби, персні, ріжки, арфи, веселки, лебеді, озера, ріки, гори, пожежі, моря й кораблі, а на них – чудесні явища і зникнення, чаші з отрутою і чарівними напоями, переодягання, літаючі коні, зачаровані замки, фортеці, двобої, неприступні вершини, підводні й земні безодні, квітучі сади, огидні злісні істоти, непорочні і вічно юні красуні, жерці й лицарі, жагучі коханці, хитрі мудреці, могутні володарі й ті, хто страждають від злих чарів…
У його творах панує магія, чаклунство, а незмінне тло всього становить боротьба між добром і злом, гріхом і порятунком, мороком і світлом. Щоб описати все це, музика повинна бути особливою, одягненою в розкішні шати, повною дрібних подробиць, як великий пригодницький роман, окрилений фантазією, у якому може відбутися все.
Навіть коли Ріхард Вагнер оповідає про звичайні події, розмірні зі звичайними людьми, він завжди намагається піти від повсякденності: зобразити любов, її чари, презирство до небезпек, необмежену особисту свободу. Всі пригоди виникають у нього спонтанно, а музика виходить природньою, ллється так, немов на її шляху немає перешкод: у ній є сила, що безпристрасно обіймає життя, перетворюючи його у диво. Вона легко й зовні безтурботно переходить від педантичного наслідування музики до XIX століття до найбільш приголомшливих нововведень і музики майбутнього.

Поділитись