ФЕСТИВАЛЬ «BACH CONTEMPORARY»

30.12.2018 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

70-110

Абонементи діють

Опис

ФЕСТИВАЛЬ «BACH CONTEMPORARY»

Йоган Себастьян Бах завжди актуальний!

Доказом цього є стирання кордонів між стилістикою бахівської поліфонії епохи бароко, стилю ґалант, який в епоху Баха щойно зароджувався і музикою сучасного індустріально-інтелектуального суспільства. Поєднання в одному просторі і часі найвищих здобутків минулого з кіномузикою і джазовими стандартами стало своєрідною родзинкою Першого філармонійного фестивалю «BACH CONTEMPORARY», що відбудеться у Львові на зламі років 2018-2019, а саме, 30 грудня 2018 року, 2-4 та 7-9 січня 2019 року.

Ініціатором створення і проведення цієї визначної події є українська органістка Олена Мацелюх. До участі залучені справжні майстри своєї справи – музиканти-віртуози Львова, Києва, Івано-Франківська, Одеси і Дніпра. Вони представляють широку палітру музичних інструментів: орган, фортепіано, скрипка, флейта Пана, альт-саксофон, акордеон, клавесин і семплер. Прекрасний вокал стане окрасою багатьох концертів. Київський струнний квінтет з контрабасом, а також добре відомий в Україні та далеко за її межами Львівський струнний квартет «Фенікс» – це ансамблі, що складуть конкуренцію навіть оркестрам.

Кожна нова філармонійна подія стає можливістю для виконавців ще і ще раз продемонструвати високий рівень професіоналізму та художнього осмислення сучасності.

Нашою новою ініціативою 2019 року є проведення фестивалю «BACH CONTEMPORARY».

30 грудня – Відкриття фестивалю! 

«ГЕНІЇ БАРОКО: Й. С. БАХ  і  А. ВІВАЛЬДІ»

 Органні цикли Йоганна Себастьяна Баха прозвучать в інтерпретації львівської органістки Олени Мацелюх. До неї  віртуозною скрипкою у «Le quattro stagioni» – 4-ох концертах Антоніо Вівальді – долучиться скрипалька Анжела Приходько з Івано-Франківська.

Два генії бароко познайомилися у Ваймарі в час, коли Й .С. Бах був на службі у Ернста Ваймарського. Тоді А. Вівальді звернувся до графа-мецената за фінансовою підтримкою для видання своїх нот.

Серед 500 концертів А. Вівальді «Le quattro stagioni» займають особливе місце. Цей перший в історії музики програмний цикл має свій поетичний додаток у написаних композитором 12-ти сонетах. Програмні тексти Антоніо Вівальді вводять слухачів у настрій музики, яка «малює» образи дванадцяти місяців року. Їх, перед кожною наступною частиною, у власному перекладі з італійської мови представить публіці коментатор-ведучий Богдан Котюк.

Транскрипцію оркестрового циклу для скрипки та органу здійснив корифей львівського органного мистецтва і майстер-будівничий Віталій Півнов. Музику і поетичне слово А.Вівальді доповнить живопис у реальному часі художниці Ольги Куц, яка візуалізує музичне і поетичне висловлювання через палітру барв 12-ти місяців, які складають «4  ПОРИ РОКУ».

У програмі:

Й. С. Бах

Прелюдія і фуга до-мінор, BWV 549

Концерт Соль-мажор, BWV 592

Хорал «Взиваю до Тебе, Господи» фа-мінор, BWV 639

Фантазія і фуга соль-мінор, BWV 542

Токата і фуга ре-мінор, BWV 565

А. Вівальді

«4 пори року»

 

 

Поділитись