Імпульс

Концертний зал Людкевича

Субота 14.11.2020 / 18:00

Концертний зал ЛюдкевичаКонцертний зал Людкевича

Ви зможете придбати квитки в касі філармонії . Вартість квитків 200-400 грн.

Опис

Цим проєктом оркестр INSO-Львів продовжує досліджувати й показувати через музику вплив постаті Андрея Шептицького на українську культуру. Якщо у попередньому проєкті оркестру звучала музика Андрія Гнатишина, творчість якого митрополит підтримував особисто, то в цій програмі об’єднаються твори двох композиторів і двох ключових для  музичної історії Львова особистостей — Василя Барвінського і Антіна Рудницького.

І хоча доля їх обох пов’язана зі Львовом, вона склалася дуже по-різному; Василь Барвінський був засуджений і засланий до мордовських таборів; Антін Рудницький деякий час працював у Харкові та Києві, потім повернувся до Львова, а згодом, безпосередньо перед Другою Світовою, з дружиною емігрував до США.

Барвінський і Рудницький разом були серед засновників славнозвісного СУПРОМу (Союзу Українських Професійних Музик); до того ж, Барвінський був одним з вчителів Рудницького із гармонії.

У 1937 р. Андрей Шептицький запропонував Антіну Рудницькому та видатній оперній співачці Марії Сокіл-Рудницькій (дружині композитора) здійснити благодійне концертне турне до США; після другого американського турне у 1938 р. пара вже не мала можливості повернутися на Батьківщину через Другу світову війну.

Таким чином, твори, що прозвучать, представляють два різні погляди на українську музику — два погляди по два різні боки залізної завіси — погляди двох неповторних, яскравих творчих особистостей, які жили й творили у XX столітті.

Виконавці:

  • Катерина Тітова, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»
  • Ярослав Шемет, дириґент

Програма:

  • А. Рудницький. Три танці
  • А. Рудницький. Ukrainian Spring Song
  • А. Гнатишин. Українська сюїта
  • В. Барвінський. Концерт для фортепіано з оркестром

Поділитись