28 Контрасти. Осяянні чорним сонцем

Вівторок 04.10.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

150–250

Опис

Прем’єра хорової симфонії-перформансу «Осяяні чорним сонцем» Євгена Петриченка відбулася 2021 року у Покровську, що на Донеччині. Ідея цього твору пов’язана зі звуками Донбасу як складової питомо української культури краю. Тому тут є елементи фольклору, звучать традиційні народні інструменти — дримба, калімба, бубон, сопілка тощо. Є тут і звуки війни, воєнних жахіть. Композиція по-своєму відкриває незнаний український Донбас, що постає через поезію Миколи Чернявського та Василя Стуса, через стародавні постаменти скіфських баб. Показово, що й сам автор твору, Євген Петриченко, родом із Донеччини.

Важливою ідеєю проєкту є виведення на новий рівень впізнаваності не розрекламованих символів Донбасу: Авдіївського муралу — «Вчителька Української мови», що своїм поглядом дивиться на Донецький аеропорт, Миколи Чернявського та Василя Стуса, репресованих та розстріляних за радянської влади, «Луганського Стоунхенджу» — символу архаїки та потойбічних могутніх сил та кам’яних баб — старовинних скульптур, що здавна захищали край від нападів зі сходу.

Крім того, у програмі звучатимуть новітні хорові твори українських авторів.

 

Виконавці:

  • Лятошинський капела: хор
  • Олександр Островський, художнє слово
  • Богдан Пліш, диригент

 

Програма:

  • Іван Небесний (1971). «Архангельський глас»
  • Тетяна Яшвілі  (1980). «Достойно є»
  • Євген Станкович (1942). «Благослови, душе моя, Господа»
  • Ганна Гаврилець (1958–2022). «Молитва до Пресвятої Богородиці»
  • Вікторія Польова (1962). «Тропарь Хресту»
  • Вікторія Польова «Святий Боже»
  • Євген Петриченко (1976). «Осяянні чорним сонцем», хорова симфонія-перформанс у восьми частинах для мішаного хору, дримби, глюкафону, калімби та шаманського бубна

 

Модераторка: Поліна Кордовська
Трансляцію забезпечують:

Камера: Андрій Зелений
Режисер ефіру: Микола Хшановський
Звукорежисер трансляції: Мар’ян Лесюк
Продюсер: Богдан Сегін

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Персоналії

Поділитись

Партнери