Концертний зал ім. С. Людкевича
190-450
Виконавці:
Програма:
Сплав юності й досвіду – саме таким є секрет віртуозного рівня та непоборної енергії Львівського камерного оркестру «Академія»! На цей раз, програма концерту обʼєднає довершені класичні шедеври, як Адажіо і фугу до мінор Вольфганга Амадея Моцарта та барокову перлину — Концерт для скрипки з оркестром ля мінор Йоганна Себастьяна Баха зі свіжим подихом нової української музики — «Ноктюрном» Богдани Фроляк та «Містом Марії» Золтана Алмаші.
Диригент події Дмитро Логвин:
Я радий вкотре виступити на сцені Львівської національної філармонії. Цього разу я отримав запрошення від ректора Академії, високоповажного музиканта, Ігоря Пилатюка, і ми спільно укладали програму концерту. Первинно ми отримали від скрипаля Назарія Пилатюка пропозицію виконати Концерт для скрипки з оркестром ля мінор Баха, надалі я додав у програму Адажіо Моцарта, досить нетиповий для композитора твір, у новаторській на той час мові.
Ми почуємо і Третій фортепіанний концерт Скорика за участі Оксани Рапіти, яка неодноразово грала цю музику під керівництвом самого композитора, тож для мене дуже цікаво співпрацювати над твором.
Крім того, вже давно у кожному з моїх концертів в Україні та закордоном, звучить сучасна музика. Цього разу це буде твір Богдани Фроляк, спеціально переоркестрований з камерного складу скрипки і фортепіано для скрипки зі струнними, і вперше виконаний під моїм диригуванням кілька місяців тому у Дніпрі.
Також центральним твором програми стане композиція Золтана Алмаші, львів’янина, що зараз живе в Києві. Звучатиме неймовірної сили музика, написана на пам’ять про трагедію Маріуполя, зруйнованого російськими загарбниками — “Місто Марії”. Цей твір я неодноразово виконував в Україні, також в німецькому Кельні, і невдовзі він пролунає і в фінському Гельсінкі.
Це буде чудова концертна подія, і я дуже сподіваюсь побачити львівську публіку на ній!
Зіграють виконавці й твір патрона філармонії Мирослава Скорика – Концерт для фортепіано, струнних і великого барабана. Керівник та концертмейстер «Академії», Артур Микитка, розповів про вклад геніального музиканта у долю цього оркестру:
«В історії Львівської музичної академії й власне нашого оркестру Мирослав Скорик відіграв найважливішу роль. Оркестр був створений у 1959 році — він був єдиним камерним оркестром в Україні на той час, а що особливо цінно, він був створений за ініціативою студентів і потім підтриманий професурою. Біля витоків стояли Олександра Деркач, відома українська скрипалька, видатний органіст Арсеній Котляревський, який працював у консерваторії… Оркестр одразу став концертною одиницею. Рівно за рік від його заснування, в грудні 1960 року, відбувся перший концерт оркестру з творів Антоніо Вівальді.
В 1991 році настала ера Скорика, що обійняв посаду художнього керівника оркестру. Велась дуже активна робота. Він був щасливий, що в нього є колектив і дуже багато писав для нього, відкрив нову сторінку в історії нашого оркестру».