БАХ Маратон. 22 дитини Баха

Четвер 21.03.2024 / 19:00

Концертний зал Людкевича

190-350

Абонементи діють

Опис

Абонементи на фестиваль БАХ. Маратон тут

Щорічно на честь святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха Львівська національна філармонія проводить «БахМаратон». Як відомо, більшість світу святкує уродини митця 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

21 березня він зазвичай проводить на велотреку, 22 — сподіваємось перестрітись в класі йоги. Березня 23 обмежимось спортивною ходьбою, а багатоборства залишимо на останній день проєкту, 24 березня.

Так, цей маратон входить у п’ятірку найнезвичніших змагань світу, адже у його головній ролі — ментора, судді, та зрештою й переможця водночас — майже священний Йоганн Себастьян Бах.

За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий (таки так, зовсім не той огрядний нудний дядечко, якого ви звикли бачити на старечих портретах) Бах пробіжить маратон на знак свого 339-річчя.

Відкиньте всі умовності (його пишну перуку, нахмурене чоло і т.д.) та забігайте до Філармонії. Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від наших артистів гарантуємо!

***

Страшенно працьовитий композитор, надійний вчитель і щасливий батько — за життя Бах приміряв чимало іпостасей. Він сам походив із давнього роду музикантів: за тих часів вже лише його прізвище здавалось суголосним цій професії. Йоганну Себастьяну двічі в житті являлася любов, і серед її плодів — чимало нащадків, синів та доньок. Авторитетні джерела досі містять суперечливі дані щодо кількості дітей, і це не дивно. У різних відомостях побутує думка про 20 або 22 синів та доньок. Ті десять із них, що досягли повноліття у доброму здоров’ї, вирізнялись музичними здібностями: а врешті четверо синів Баха стали видатними композиторами. Проте ще у дитинстві вони та їхні сестри стали тими особливими світочами натхнення, для яких Бах творив музику. Океаном любові, на спомин про який Бах спирався у скрутні часи.

Так, одного разу Моцарт зронив: “Бах — батько, а ми його діти”. І хоч тоді мова велась про Карла Філіппа Емануеля, сьогодні ми б хотіли наголосити на вічності постаті Баха й тому, як її присутність непомітно й сильно впливає на сучасне життя: вся знайома нам музика позначена його впливом, всі наші музиканти змалку зростали на його творчості, всі насущні теми охоплені в цій безмежній синергії барокового генія та майстра.

Відвідайте цей концерт і можливо, у списку спадкоємців Баха нас стане більше?

 

Виконавці:

 • Ірина Ключковська, сопрано
 • Ярема Павлів, скрипка
 • Оксана Рапіта, фортепіано
 • Мирослав Драган, фортепіано
 • Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
 • Тарас Вергун, диригент

 

Програма:

 • Йоганн Себастьян Бах
  • Бранденбурзький концерт №3 соль мажор, BWV 1048
  • Концерт для скрипки з оркестром №2 мі мажор, BWV 1042, Allegro
  • Концерт для двох фортепіано з оркестром до мінор, BWV 1062
  • Кантата «Bereitet die Wege, bereitet die Bahn» BWV 132
  • Арія соль мажор для струнних з Сюїти №3, BWV 1068

 

 

Живий звук

Поділитись

Партнери