БАХ Маратон. 22 дитини Баха

Четвер 21.03.2024 / 19:00

Концертний зал Людкевича

190-350

Абонементи діють

Опис
Щорічно на честь святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха Львівська національна філармонія проводить «БахМаратон». Як відомо, більшість світу святкує уродини митця 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

21 березня він зазвичай проводить на велотреку, 22 — сподіваємось перестрітись в класі йоги. Березня 23 обмежимось спортивною ходьбою, а багатоборства залишимо на останній день проєкту, 24 березня.

Так, цей маратон входить у п’ятірку найнезвичніших змагань світу, адже у його головній ролі — ментора, судді, та зрештою й переможця водночас — майже священний Йоганн Себастьян Бах.

За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий (таки так, зовсім не той огрядний нудний дядечко, якого ви звикли бачити на старечих портретах) Бах пробіжить маратон на знак свого 339-річчя.

Відкиньте всі умовності (його пишну перуку, нахмурене чоло і т.д.) та забігайте до Філармонії. Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від наших артистів гарантуємо!

***

Страшенно працьовитий композитор, надійний вчитель і щасливий батько — за життя Бах приміряв чимало іпостасей. Він сам походив із давнього роду музикантів: за тих часів вже лише його прізвище здавалось суголосним цій професії. Йоганну Себастьяну двічі в житті являлася любов, і серед її плодів — чимало нащадків, синів та доньок. Авторитетні джерела досі містять суперечливі дані щодо кількості дітей, і це не дивно. У різних відомостях побутує думка про 20 або 22 синів та доньок. Ті десять із них, що досягли повноліття у доброму здоров’ї, вирізнялись музичними здібностями: а врешті четверо синів Баха стали видатними композиторами. Проте ще у дитинстві вони та їхні сестри стали тими особливими світочами натхнення, для яких Бах творив музику. Океаном любові, на спомин про який Бах спирався у скрутні часи.

Так, одного разу Моцарт зронив: “Бах — батько, а ми його діти”. І хоч тоді мова велась про Карла Філіппа Емануеля, сьогодні ми б хотіли наголосити на вічності постаті Баха й тому, як її присутність непомітно й сильно впливає на сучасне життя: вся знайома нам музика позначена його впливом, всі наші музиканти змалку зростали на його творчості, всі насущні теми охоплені в цій безмежній синергії барокового генія та майстра.

Відвідайте цей концерт і можливо, у списку спадкоємців Баха нас стане більше?

 

Виконавці:

 • Ірина Ключковська, сопрано
 • Ярема Павлів, скрипка
 • Оксана Рапіта, фортепіано
 • Мирослав Драган, фортепіано
 • Ольга Стрілецька, клавесин
 • Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
 • Тарас Вергун, диригент

 

Програма:

 • Йоганн Себастьян Бах
  • Бранденбурзький концерт №3 соль мажор, BWV 1048
  • Кантата «Bereitet die Wege, bereitet die Bahn» BWV 132
  • Концерт для скрипки з оркестром №2 мі мажор, BWV 1042, Allegro
  • Арія соль мажор для струнних з Сюїти №3, BWV 1068
  • Концерт для двох фортепіано з оркестром до мінор, BWV 1062

Модераторка: Марія Левкович

 

Живий звук

Поділитись

Партнери