Контрасти 29. Барвінський & Скорик

Вівторок 03.10.2023 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.

29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття.

___

Львів — місто, яке історія обрала для перетину шляхів та доль, на вулицях якого живуть легенди та спогади про його героїв та геніїв. Край, що береже спогади про патрона філармонії Мирослава Скорика та фенікса української музики — Василя Барвінського. Без їх музики складно уявити й фестиваль «Контрасти», на якому звучали повернені твори Василя Барвінського та премʼєри Мирослава Скорика.

В цей вечір українські музиканти обʼєднались для того, щоб відтворити Львів років Барвінського та Скорика. Дружні зустрічі в будинку Барвінських, які супроводжували твори композитора, написані в цьому ж маєтку. Їх виконував як сам композитор, так і його дружина — піаністка Наталія Пулюй, а слухали кращі митці, науковці та громадські діячі ще не репресованої України. У творах цього розкривається талант Барвінського, як автора камерної музики, майстерність роботи з тембрами та барвами музики.

Твори Мирослава Скорика, що продовжать концерт, є частиною вже іншої, наступної епохи. Більшість з них написані за Незалежності, в час роботи композитора у Львівській національній філармонії. Програма четвертого концерту фестивалю є діалогом двох митців, крізь призму виконання молодими й талановитими українськими музикантами: скрипалькою Наталією Гордєєвою, віолончелістом Максимом Римарем та піаністкою Віоліною Петриченко. Для Максима Римара це буде перший виступ в якості соліста Філармонії.

• Віоліна Петриченко, фортепіано
  • Наталія Гордєєва, скрипка
  • Максим Римар, віолончель

• Микола Лисенко  (184 –1912) — Василь Барвінський «Мрія. На солодкім меду», переклад для віолончелі і фортепіано (1934)