Контрасти 29. ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ. Синергія

Неділя 08.10.2023 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

200-700

Опис

Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.

29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття. 

___

 

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської національної філармонії виступить на Закритті «Контрастів» з особливою програмою. Цьогоріч до постійного хедлайнера Фестивалю доєднається відома українська альтистка Катерина Супрун та польський диригент, один із найкращих у своєму поколінні, Вінсент Козловський. Синергія їхньої творчості відкриє світу запаморочливі у своїй красі шедеври музики ХХ століття — та найновіші музичні експерименти. У пропонованій програмі поєднаються уже традиційні, магічні «Фанфари», спеціально створені Вінсентом Козловським для улюбленого фестивалю, а також твори українських знаних митців — Світлани Азарової та Олександра Щетинського, що звучатимуть у Львові вперше. 

Окрему сторінку події становитиме видатний Концерт для альта з оркестром Кшиштофа Пендерецького. Цей композитор писав музику «не нотами, а звуками» — так розширюючи палітру виразових засобів інструмента, польський митець створював глибоке емоційне сприйняття музики, планував незабутній момент зближення з тонкою атмосферою мистецтва для слухачів.

 

Виконавці:

  • Катерина Супрун, альт 
  • Академічний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів» Львівської національної філармонії
  • Вінсент Козловський, диригент (PL)

 

Програма:

  • Вінсент Козловський (1990, PL). «Contrasts Fanfares» (2019)
  • Світлана Азарова (1976, UA/NL). «Сто тридцять один ангстрем» (2014) 
  • Олександр Щетинський (1960). «Земля Франца Йосифа» для симфонічного оркестру (2011) 
  • Кшиштоф Пендерецький (1933-2020, PL). Концерт для альта з оркестром (1983) 

 

Ольга Лозинська, модераторка

Поділитись

Партнери