Контрасти 29. ПУЛЬС-МАРАТОН / KUNE / TOGETHER

Субота 07.10.2023 / 16:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.

29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття.

___

Незважаючи на всі наші кордони та відмінності, всупереч усім течіям, ми є і завжди будемо разом — саме так перекладається слово «Kune» з мови есперанто), щоб жити і ділити одну планету. Музика має надзвичайну здатність об’єднувати культури і стукати у серця людей, звідки б вони не походили. У цьому творі Арно Фільона будуть представлені 50 мов, які взаємодіють, щоб оспівати наш світ, мир, сьогодення, любов чи смерть, через тексти, в яких кожен знайде шлях до гармонійного “нас”.

Через свою багатомовну природу, створення цього проєкту передбачає кроки назустріч іншим культурам. Щоб допомогти в цьому процесі, композитор Арно Фільон для кожного перекладу створив записи читання, які можна використовувати як фонетичні орієнтири для співаків.

З цим креативним та символічним завданням працюватимуть кращі колективи філармонії — Львівський камерний хор «Gloria», Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії та Cергій Хоровець, диригент.

• Львівський камерний хор «Gloria»
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Cергій Хоровець, диригент

• Арно Фільон (FR). «Kune» для хору, солістів та симфонічного оркестру (2018)