Концертний зал ім. С. Людкевича
150-290
Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.
29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття.
___
Вони показали, якою може бути музика Незалежності, яким багатим є її коріння, якими модерними, багатогранними та потужними зростають її плоди. Кажуть, що між рідними людьми є вищий ментальний звʼязок, музика сестер-композиторок Ганни Гаврилець та Богдани Фроляк — це пошук нових стежок в українській музиці, від її сакрального першопочатку, відлуння народних пісень рідного Прикарпаття до наднових композиторських експериментів.
Цьогоріч в програмі прозвучать камерні твори композиторок. Для кожної з них камерна музика стала особливою сторінкою творчості.
Для Ганни Гаврилець — це площина детальної роботи з тембрами інструментів, тишею.
За словами Богдани Фроляк: «Камерність є особистою ознакою світовідчуття Ганни Гаврилець, позбавлення усього показового, зовнішнього, було характерне для Неї як для людини. І тому саме у камерній музиці Її талант відкрився з особливою силою».
Для самої Богдани Фроляк музика є мистецтвом, що має залишати відчуття світла, катарсису:
«Я дуже хочу, аби моя музика була насправді світлою. Ну і, звичайно, мені близька лірика. Не у солодко-романтичному значенні, а у тонкому, чуттєвому».
Виконавці:
Програма:
Модераторка — Марія Сидорак