Дерево Життя

П’ятниця 29.03.2024 / 19:00

Концертний зал Людкевича

190–350

Опис

У цій програмі один з композиторів має прізвище головного лиходія з шерлок-голмсівського всесвіту. Більше жодних інтриг, але ще багато цікавинок: цього вечора волелюбно звучатиме знаменита увертюра з опери «Сорока-злодійка» італійця Джоаккіно Россіні та сучасна симфонія «Дерево Життя» американського композитора Річарда Моріарті. Відстань між творами складає понад два століття, і кожен автор вклав у звучання цих композицій власні принципи й переконання, гідні уваги.

Під час нещодавнього приїзду до Львова Моріарті зазначав: «Музика має здатність живити мою душу».

Символ Дерева Життя сягає коріння трьох прадавніх релігій людства — юдаїзму, християнства та ісламу. Однак і життя, й смерть во ім’я віри переплелись у цій релігійній історії. Однойменний твір американського композитора Річарда Моріарті, «Tree of Life», трактується автором як спосіб натхнення всіх, хто прагне злагоди в нашому світі, миру, — що здобувається жахливою ціною.

На ідею створення композиції вплинула стрілянина невинних у синагозі «Дерево життя» — Піттсбург, США (2018). Трагедію характеризують як найбільш кривавий антисемітський напад в Америці за останні кілька десятиліть. І все ж таки Моріарті озвучує ці рядки: «Прийдіть до місця спокою, де надія процвітає». Цього вечора запрошуємо разом оспівувати вічну надію Дерева Життя.

Відтак ще один твір програми, Перший скрипковий концерт Макса Бруха, розповість мовою музики про головні й світлі моменти нашого буття. Його часто називають просто «скрипковим концертом Бруха», хоч композитор написав три опуси в цьому жанрі. Однією з причин неабиякої популярності твору є надзвичайна партія скрипки. Вона наповнена блискучими, віртуозними пасажами, карколомними епізодами та грандіозними романтичними мелодіями, поєднаними композитором із проникливим оркестровим супроводом.

Вечір найрізноманітнішої класики у виконанні солістів, хору та симфонічного оркестру не залишить байдужим нікого: так з перших, крихких поодиноких звуків виростає могутня симфонія Життя.

 

 

Виконавці:

  • Андрій Чайковський, скрипка
  • Лілія Нікітчук, мецо-сопрано
  • Галицький академічний камерний хор
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Теодор Кухар, диригент

 

Програма:

  • Джоаккіно Россіні. Увертюра «Сорока-злодійка»
  • Макс Брух. Концерт для скрипки з оркестром №1 соль мінор, тв. 26
  • Річард Моріарті. Симфонія «Дерево життя»

 

Живий звук

Поділитись