Концертний зал Людкевича
Концертний зал Людкевича
150-350
40 років історії
40 років традиції
40 років музики
Вже традиційно, у найпоетичніший та найкрасивіший час – на межі весни і літа, один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», вже впродовж чотирьох десятиліть запрошує львів’ян і гостей нашого міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу!
Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.
У 2021 році фестиваль буде тривати 18 днів: впродовж 20 травня – 6 червня.
***
Урочисте відкриття 40-го фестивалю “Віртуози” об’єднає іменитих музикантів та композиції, які на українських сценах звучать досить рідко.
Музика та мистецтво, завдяки яким безжиттєві істоти стають людьми, – така промовиста алегорична ідея лежить в основі балету «Творіння Прометея» Людвіґа ван Бетховена (1801). Композиція побудована на основі відомого міфу про Прометея, який передав людям вогонь з Олімпу. Хоч лібрето до сьогодні не збереглося, втім особливою популярністю користується увертюра до балету, яка часто виконується як концертна п’єса. Саме вона відкриє музичний вечір.
Неймовірно красиве Адажіо з варіаціями для віолончелі з оркестром (1920) італійського композитора Отторіно Респіґі є чудовим зразок стилю митця. Яскраві мелодії, багаті барви оркестру поєдналися із сучасною йому технікою письма та характерним тяжінням до старовинних форм. Адажіо – це своєрідна проекція італійського середньовіччя і Відродження на мистецтво ХХ століття.
У симфонічній поемі «Водяник» Антоніна Дворжака відобразився фантастичний світ слов’янських казок і легенд. Музична композиція гнучко та послідовно відтворює мотиви однойменної балади Карла Ербена, згідно з якою Водяник забирає на дно озера земну жінку. Через сум за сонцем і рідними, він відпускає її на землю за умови, що жінка повернеться до вечора. Але обіцянка не була дотримана, тому розгніваний Водяник вбиває їх сина.
Завершить подію ще одна фантазія, та вже як музичний жанр – Фантазія для скрипки з оркестром чеського митця Йозефа Сука (1903). Ця віртуозна, життєрадісна та динамічна композиція написана у щасливий період життя композитора, коли Сук одружився із дочкою Дворжака Олівією.
Виконавці:
Програма:
Онлайн трансляція проєкту відбуватиметься в рамках “Lviv Philharmonic Live Streaming Concerts – 2021”
Підтримати і подякувати музикантам філармонії https://www.patreon.com/LvivNationalPhilharmonic
Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/
Трансляцію забезпечують:
відеооператори – Андрій Зелений та Сергій Горобець
режисер ефіру – Микола Хшановський
звукорежисери ефіру – Остап Мануляк та Богдан Кокотайло
координатор – Богдан Сегін