Фестивальна преамбула 

Вівторок 09.08.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

150–300

Опис

Кількасотлітня спадщина добірної музики у виконанні відомої польської клавесиністки Уршулі Ставіцької — такою комбінацією розпочнеться 19-та едиція Міжнародного Фестивалю Давньої Музики у Львові. Ба навіть більше: так звучатиме Преамбула, вступ до головної фази Фестивалю, що пройде з 9 по 14 серпня.

Як відомо, жанр преамбули вимагає фантазійного оновлення, активності й невичерпності у використанні всіх музичних барв і засобів. У цьому вона споріднені з основними постулатами, яких прагне вкотре дотриматись цьогорічний Фестиваль — а саме, гідний показ розмаїтої культури минулого у сучасному світі, залучення найдосвідченіших виконавців з різних країн Європи та популяризація невідомого музичного матеріалу України та закордону, що ще й досі прихований під магічним пилом століть від тонкого слуху наших незмінних відвідувачів.

Програма пані Ставіцької охоплює твори композиторів різної національності та різних поколінь. Спільним для них фактором є вдала виконавська воля, що, об’єднавши у програмі твори від моменту становлення цього жанру до виникнення цілої течії його розвитку і масштабування — звучатиме музика Подбєльського, Шайденманна, Дубена, Фробергера, а також Форкере, Куперена, Дюфлі та Шилдта.

 

Виконавиця:

  • Уршуля Ставіцька (PL), клавесин

 

Програма: 

  • Ян Подбєльський (16??–1660). Варшавська органна табулатура. Прелюдія ре мінор 
  • Генріх Шайдеман (1596–1663). «Pavana Lachrimae» WV 106
  • Густав Дубен (1624/1628–1690). Suita in D
  • Йоганн Якоб Фробергер (1616–1667). Suita — Lamento
  • Антоін Форкере (1672–1745). «La Couperin»
  • Франсуа Куперен (1668–1733). «Les Barricades Mystérieuses» (1717)
  • Жак Дюфлі (1715–1789). «La Forqueray»
  • Мельхіор Шилдт (1592/1593–1667). «Pavana Lachrymae»

 

Модераторка: Поліна Кордовська
Трансляцію забезпечують:

Камера: Андрій Зелений
Режисер ефіру: Микола Хшановський
Звукорежисер трансляції: Мар’ян Лесюк
Продюсер: Богдан Сегін

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Поділитись

Партнери