Fresh Classics

Концертний зал ім. С. Людкевича

23.03.2019 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

100-250

Абонементи діють

Опис

Fresh Classics

в рамках Академії INSO-Львів

Адам Весоловський «Gliss Concerto» для тромбона і струнного оркестру

Вольфганг Амадей Моцарт Концерт для кларнету з оркестром ля-мажор, KV 622

Ніколо Паганіні Концерт №1 для скрипки з оркестром ре-мажор, ор. 6

Анрі В’єтан Концерт № 5 для скрипки з оркестром

Чотири солісти, чотири віртуозні шедеври, чотири світи.

Назва «Gliss Сoncerto» повністю «розшифровує» зміст твору польського композитора Адама Весоловського — адже тромбон (який виконує тут сольну роль) є тим інструментом, який може вільно «ковзати» між однією нотою й іншою та має широку палітру звукових жестів. Твір сповнений веселого музичного гумору і віртуозної грайливості.

Натомість кларнетовий концерт Моцарта занурює нас у зовсім іншу сферу. Музиці концерту притаманна майже космічна глибина пізнього Моцарта. Це останній твір Моцарта у цьому жанрі, закінчений всього за кілька місяців до смерті композитора. Цей концерт унікальний ще й тому, що написаний не для звичайного кларнета, а для вдосконаленого інструмента, який мав розширений нижній регістр, що додавало сольній партії додаткової тембрової глибини в буквальному сенсі слова. На жаль, оригінальний рукопис Моцарта втрачено, і в наш час твір найчастіше виконують на стандартному варіанті кларнета.

Автори обох скрипкових концертів, які прозвучатьВ’єтан й Паганіні – були скрипалями-віртуозами, і до того ж були знайомі особисто. Але якщо Паганіні-композитор творив насамперед для Паганіні-скрипаля, який прагнув повністю розкрити свого віртуозного генія, то в концерті В’єтана відчуваються нотки суто композиторських візій та ідей, де виконавець ґречно поступається домінантною роллю композитору, хоч це була одна і та ж людина. Тим не менш, обидва концерти – яскраві шедеври світової скрипкової класики, творіння геніїв свого часу.

Концерт відбувається у співпраці з Львівською середньою спеціалізованою музичною школою-інтернат ім. С. Крушельницької

Поділитись