Impression

Концертний зал Людкевича
АБОНЕМЕНТИ НЕ ДІЙСНІ

Субота 08.08.2020 / 18:00

Онлайн трансляція

Ви зможете придбати квитки в касі філармонії . Вартість квитка 100 грн.

Опис

«Композитори-імпресіоністи вчилися чути світло, передавати у звуках рух води…», – так висловився про фортепіанну творчість Еріка Саті, Клода Дебюссі та Моріса Равеля відомий поет-символіст Стефан Маллярме. Саме цей митець вперше звернув увагу на прямі асоціації з мистецтвом художників-імпресіоністів у французькій музиці.

Камерна музика Дебюссі та Равеля, найвідоміших представників імпресіонізму в музиці, складе програму події.

Соната для віолончелі і фортепіано ре мінор входить до задуманого Клодом Дебюссі у 1915 році Циклу сонат для різних інструментів. Для цього твору характерними є легкість і вишукана стилізація танцювальних ритмів. У Сонаті в химерний спосіб поєднуються традиції Куперена і Рамо, іспанський колорит, віртуозні прийоми віолончельної техніки, барви імпресіонізму та тривога у передчутті Першої світової війни. Фортепіанне тріо Соль мажор у 4-ох частинах написане Дебюссі у 18-літньому віці для домашнього музикування своїй меценатці Надії фон Мекк, котра до цього все життя підтримувала Петра Чайковського.

Соната для скрипки і віолончелі (пам’яті Дебюссі) Моріса Равеля дещо виходить за рамки розкошування в імпресіоністичній гармонічній мові композитора. Тут перевага надається простоті мелодичних ліній кожного із інструментів та прийомам політонального письма. Не відмовляючись від власних принципів композиції та естетики, Равель втілив нові для себе виразові можливості й у Сонаті № 1 для скрипки і фортепіано «Posthume». Кожен з інструментів є самостійним елементом цілого, нерідко учасники ансамблю вступають між собою у гостру і далеко не партнерську дискусію. 3 частини Сонати для скрипки і фортепіано – це: 1) архаїка; 2) блюз; 3) нестримна моторика ХХ століття.

Виконавці:
● Микола ГАВ’ЮК, скрипка
● Денис ЛИТВИНЕНКО, віолончель
● Мирослав ДРАГАН, фортепіано

Програма:
● К. Дебюссі. Соната для віолончелі і фортепіано ре мінор
● М. Равель. Соната для скрипки і віолончелі (пам’яті Дебюссі)
● М. Равель. Соната № 1 «Posthume» (Посмертна) для скрипки і фортепіано
● К. Дебюссі. Тріо для скрипки, віолончелі і фортепіано Соль мажор

АБОНЕМЕНТИ НЕ ДІЙСНІ

Трансляція події відбудеться на  YouTube-каналі та Facebook-сторінці  Львівської національної філармонії

Пряму трансляцію забезпечують Сергій Горобець та Юрко Булка.

Поділитись