Саулюс Сондецкіс – пам’яті визначного литовського МАЕСТРО

1 квітня у Львівській обласній філармонії — концерт «Саулюс Сондецкіс – пам’яті визначного литовського маестро». Цим ретроспективним концертом камерний оркестр «Віртуози Львова» розпочинає шлях до святкування 25-річчя оркестру, адже Саулюс Сондецкіс одним з перших підтвердив високий рівень колективу. А перший концерт “Віртуозів Львова” з цим диригентом відбувся у 1995 році, у квітневу неділю.
Родзинка програми — Кончерто-гроссо № 1 авторства Альфреда Шнітке. Написаний у 1977 році твір, послуговується правилами барокового жанру, який використовує стилістичні протиставлення та алюзії. Цей винятковий твір якнайкраще відображає ідею самого композитора: поєднання серйозної та розважальної музики. А гра на препарованому фортепіано хоч і вимагає особливої підготовки від виконавця, але потім розкривається неповторним звучанням. Альфред Шнітке присвятив цей твір саме Саулюсу Сондецкісу і скрипалям Гідеону Крамеру і Тетяні Гніденко.
Як розповів керівник “Віртуозів...” Сергій Бурко, литовський маестро — особистість, яка дала поштовх до розвитку камерного музикування по всій Україні і, зокрема, у Львові. Його співпраця з музичною академією дала можливість розвивати цей напрямок і відкрити його для молодих музикантів. А тогочасні студенти тепер стали керівниками оркестрів у Івано-Франківську, Рівному, Ужгороді. Світла постать литовського маестро завжди приваблювала і слухачів — під час його візитів у концертних залах був аншлаг. Про “Віртуозів Львова” Саулюс Сондецкіс казав: «З таким оркестром не соромно виступати і в Парижі, і в Лондоні, і в Берліні. Впевнений, що всюди він отримає чудові відгуки, розуміння і послужить визнанню високої музичної культури України”.
Програма концерту повністю відтворює ту програму, з якою Саулюс Сондецкіс вперше приїхав до Львова. Це Симфонія № 10 Мендельсона-Бартольді, Серенада (ноктюрн) № 6 Моцарта і Кончерто-гроссо № 1 Шнітке для двох скрипок і препарованого фортепіано. У 1995 році цю програму виконував молодий учень Марко Комонько, який нині є знаним скрипалем і який теж солюватиме 1 квітня. Другий соліст вечора — це Андрій Чайковський, концертмейстер у Львівській опері.

01.04.2018 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

70-150

Абонементи діють

Опис

У програмі:
В. А. Моцарт. Серенада (ноктюрн) № 6 Ре-мажор
Ф. Мендельсон-Бартольді. Симфонія № 10 сі-мінор
А. Шнітке. Кончерто-гроссо № 1

Поділитись