«Саулюс Сондецкіс – пам’яті визначного литовського МАЕСТРО»

1 квітня у Львівській обласній філармонії – концерт «Саулюс Сондецкіс – пам’яті визначного литовського маестро». Цим ретроспективним концертом камерний оркестр «Віртуози Львова» розпочинає шлях до святкування 25-річчя оркестру, адже Саулюс Сондецкіс одним з перших підтвердив високий рівень колективу. А перший концерт «Вірутозів Львова» з цим диригентом відбувся у 1995 році, у квітневу неділю.

Як розповів керівник «Віртуозів...» Сергій Бурко, литовський маестро – особистість, яка дала поштовх до розвитку камерного музикування по всій Україні і, зокрема, у Львові. Його співпраця з музичною академією дала можливість розвивати цей напрямок і відкрити його для молодих музикантів. А тогочасні студенти тепер стали керівниками оркестрів у Івано-Франківську, Рівному, Ужгороді. Світла постать литовського маестро завжди приваблювала і слухачів – під час його візитів у концертних залах був аншлаг. Про «Віртуозів Львова» Саулюс Сондецкіс казав: «З таким оркестром не соромно виступати і в Парижі, і в Лондоні, і в Берліні. Впевнений, що всюди він отримає чудові відгуки, розуміння і послужить визнанню високої музичної культури України».

Програма концерту повністю відтворює ту програму, з якою Саулюс Сондецкіс вперше приїхав до Львова. Це Симфонія № 10 Мендельсона-Бартольді, Серенада-нотюрна № 6 Моцарта і Кончерто-гроссо № 1 Шнітке для двох скрипок і препарованого фортепіано. Останній твір композитор присвятив саме Саулюсу Сондецкісу. У 1995 році його виконував молодий учень Марко Комонько, який нині є знаним скрипалем і який теж солюватиме 1 квітня. Другий соліст вечора – це Андрій Чайковський, концертмейстер оркестру Національного академічного театру опери і балету ім. С. Крушельницької.

01.04.2018 / 18:00
Купити квиток

Концертний зал ім. С. Людкевича

70-150

Абонементи діють

Опис

У програмі:
В. А. Моцарт Серенада-нотюрна № 6 Ре-мажор
Ф. Мендельсон-Бартольді Симфонія № 10 сі-мінор
А. Шнітке Кончерто-гроссо № 1

Поділитись