ЙОЖЕФ ЕРМІНЬ. ВІРТУОЗ ФОРТЕПІАНО

Концертний зал Людкевича

Понеділок 21.06.2021 / 19:00

Концертний зал Людкевича

120-290

Опис

Ім’я піаніста Йожефа Ерміня часто можна зустріти на афішах багатьох українських та європейських міст, а програми концертів за його участі вражають своєю різноманітністю. Особливе місце в них займає фортепіанна музика сучасних композиторів.

21 червня піаніст виступить на сцені Концертного залу Людкевича спільно із Назарієм Пилатюком (скрипка) та Львівським камерним оркестром “Академія” (керівник і концертмейстер Артур Микитка). Диригуватиме Ігор Пилатюк. Подія розпочнеться виконанням 11-го струнного квартету Людвіга ван Бетховена, який прозвучить в аранжуванні Густава Малєра для камерного оркестру. Також у програмі вечора — нова композиція Богдани Фроляк “Присвята”, написана у 2020 році.

“Це присвята дорогій Людині, високому Музиканту і вірному Другу. У творі використані цитати з одного найулюбленіших творів Йожефа Ерміня, попри те, що я вперше у своїй творчості використовую цитати з музики інших композиторів. Та у цьому випадку, думаю, цей Великий Композитор не образиться на мене за це… Та й великий Музикант теж…”, – розповідає композиторка.

“Для утворення перлини в мушлі, що лежить на дні океану, потрібна піщинка — щось “неправильне”, чужорідне. Зовсім як у мистецтві, де істинно велике часто народжується “не за правилами”,  —  так вважав композитор Альфред Шнітке.

Саме цей митець став одним із найвідоміших представників радянського аванґарду. Його музика  викликала найрізноманітніші емоції в публіки, але ніколи не залишала байдужим. У програмі вечора прозвучить два твори композитора: Концерт для фортепіано та струнного оркестру (1979) та Concerto grosso № 6 для скрипки, фортепіано і струнних (1993).

Третій фортепіанний концерт Мирослава Скорика завершить подію. Створений він у 1998 році. Цікаво, що у її прем’єрі, яка відбулась у Національній філармонії України, сольну партію виконував сам автор. Знаково також, що партію оркестру, як і понад 20 років тому, виконуватиме Львівський камерний оркестр “Академія”.

 

Виконавці:

  • Йожеф Ермінь, фортепіано
  • Назарій Пилатюк, скрипка
  • Львівський камерний оркестр «Академія»
  • Артур Микитка, керівник і концертмейстер
  • Ігор Пилатюк, дириґент

 

Програма:

  • Л. ван Бетховен – Г. Малер. Allegro  con brio зі струнного квартету  №11 фа мінор, ор. 95
  • Богдана Фроляк. Присвята  (*прем’єра у Львові)
  • Альфред Шнітке. Кончерто гроссо № 6 для фортепіано і скрипки з оркестром
  • Альфред Шнітке. Концерт № 1 для фортепіано і струнних
  • Мирослав Скорик. Концерт № 3 для фортепіано, струнних і великого барабана

 

Поділитись