Lubomirski Festival 1.0

Концертний зал Людкевича

Четвер 13.10.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Вхід за запрошеннями (можна отримати в касі філармонії)

Опис

Фестиваль імені Владислава Любомирського – це відкрита музична подія, присвячена відомому культурному меценату, який сприяв успіху Рубінштейна, Шимановського, Карловича, Шелуто, Ружицького та Фітельберга. Сьогодні ми знаємо, наскільки важливою є допомога державного патронату, спонсорства чи приватного патронату, тому завдяки серії відкритих мистецьких заходів хочемо представити надзвичайних постатей, що стоять за видатними художниками та їх творами, особливо тими, чиї заслуги обумовлені їх аристократичним походженням були стерті з карт історії в комуністичні часи.

Серія відкритих концертів буде таким видатним постатям як Францішек Лессель, Кароль Курпінський, Мечислав Карловіч, Кшиштоф Пендерецький, Йозеф Гайдн та Борис Лятошинський. Завдяки Фестивалю слухачі познайомляться з їх досягненнями, а також з тими, хто зробив їх можливими.

Князь Владислав Любомирський, патрон Фестивалю, був не лише відомим меценатом, але також і композитором. В молодості він дуже цікавився музикою, грав на інструментах та компонував на слух, а лише у віці 40 років присвятив себе музичній освіті. Спочатку навчався під керівництвом Гжегожа Фітельберга, потім у Віденській консерваторії в Роберта Фукса. Частина творів В. Любомирського залишилась в рукописах.

У 2022 році Lubomirski FESTIVAL відбудеться у містах Польщі та України (Переворську, Любневіце, та Львові) й триватиме впродовж вересня і жовтня. 

Львівська національна філармонія імені М.Скорика стане місцем проведення чотирьох подій фестивалю впродовж 13-15 жовтня. За участі міжнародного складу музикантів звучатимуть композиції українських та польських митців.

Детальна інформація про фестиваль доступна за посиланням: https://lubomirskifestival.pl/

 

Виконавці:

  • Модест Менцінський, віолончель
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Володимир Сивохіп, дириґент

 

Програма:

  • Кароль Курпінський. Полонез сі-бемоль мажор для оркестру
  • Йозеф Гайдн. Віолончельний концерт №1 до мажор
  • Борис Лятошинський. Сюїта з кінофільму “Тарас Шевченко”

 

Модерація події – Марія Сидорак

Поділитись