Молитва до Митрополита. Софія

Вівторок 14.11.2023 / 16:00

Фоє Львівської національної філармонії

100

Опис

Проєкт “Молитва до митрополита. Софія” є серією з циклу проєктів “Молитва до митрополита” . Нещодавно стіни Львівської національної філармонії приймали проєкт “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець”, що приурочений до 39-ї річниці відходу Патріарха Йосифа Сліпого до Вічності і є продовженням циклу проєктів “Молитва до Митрополита”.

Проєкт розпочав свій шлях 17 лютого 2022 року у день 130-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого у приміщенні Львівської національної філармонії відкриттям мистецької виставки за участі художників з різних куточків України, а також солістів національної філармонії. Далі проєкт гостював у стінах Храму Різдва Пресвятої Богородиці та у Львівській Духовній семінарії Святого Духа.

 

Відкриття виставки живопису

Мистецька колекція “Софія” є частиною великого мистецького проєкту “МОЛИТВА ДО МИТРОПОЛИТА”, який близько десяти років в різних проявах живе на різних мистецьких локаціях Львівщини. Колекція має на меті крізь мистецький вимір ознайомити глядача з постаттю графині Софії з Фредрів Шептицької, мамою великого митрополита Андрея, яка була художницею і письменницею. ЇЇ ім’я ще достеменно не вивчено і не обрамлено в історичну оправу, тому маємо на меті її розкривати глядачеві. А другою місією проєкту вже впродовж багатьох років є привернення уваги до зникаючої перлини архітектури палацу Фредрів у Беньковій Вишні, де народилася графиня Софія.

Музичний супровід: Маріанна Лаба, Олена Владиславська

Мистецька колекція робіт Євгена Безніска, Богдана Сороки, Остапа Лозинського, Тараса Лозинського, Віталія Гайдара, Святослава Владики, Вікторії Шатківської, Наталії Проданчук, Марії Гупало, Олени Яросевич, Олександра Охапкіна, Адріана Косо, Василя Заблоцького, Петра Сипняка, Володимира Богуславського, Теодозія Салія, Ольги Клочко, Івана Драгана та Ігоря Мариняка.

Автор проєкту: Олена Білоус

Поділитись