Моя Батьківщина. Музи не мовчать

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 13.05.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

120-250

Опис

Смілива і відважна «Шарка», альтовий концерт, який у свій час вважали одним із найважливіших зразків жанру, чуттєва і прониклива «Українська поема» та присвята Тарасові Шевченку. Програма концерту «Моя Батьківщина» об’єднає симфонічну музику композиторів із трьох європейських країн. Твори прозвучать у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Віктора Плоскіни.

«Шарка» є третьою частиною циклу симфонічних поем «Моя Батьківщина» чеського композитора Бедржиха Сметани. Кожна поема натхненна чеською історією, легендами та пейзажами. Про характер та зміст третьої частини, яка звучатиме цього вечора, розповів сам автор: «В основі композиції лежить легенда про дівчину Шарку. Поема розпочинається розповіддю про розлючену дівчину, яка через зраду коханого клянеться помститися усім чоловікам. Шарка прив’язує себе до дерева і чекає, поки її врятує князь Ктірад, обманюючи його, що вона полонянка повсталих жінок. Князь закохується в дівчину та визволяє її. Шарка пропонує йому та його товаришам медовуху із снодійним зіллям, а коли вони засинають – подає сигнал мисливським рогом. На цей клич приходять інші жінки та вбивають усіх чоловіків – ось так і завершується симфонічна поема».

Концерт для альта з оркестром англійського композитора Вільяма Волтона вперше прозвучав у 1929 році у лондонському Queen’s Hall у виконанні Пауля Гіндеміта як соліста. Відомий німецький альтист та композитор виступив із Симфонічним оркестром Генрі Вуда під батутою автора. Майже одразу цю композицію визнали одним із найяскравіших і найвагоміших зразків жанру, а молодого Волтона називали «музичним генієм». Солюватиме у львівському  виконанні концерту Тобіас Рот.

Продовжить музичний вечір «Українська поема» для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Композиція розкриє слухачеві багатогранний світ емоційної глибини та душевної лірики композитора. Тут лірика та спокій поєднаються із напруженою рапсодичністю, неймовірно красивими фольклорними елементами та аріозністю. Соло скрипки почуємо у виконанні Ігоря Муравйова.

Сюїта з музики до кінофільму «Тарас Шевченко» Бориса Лятошинського завершить філармонійну подію. Музику композитор писав до кінострічки, яка побачила світ у 1951 році (режисер – Ігор Савченко). Попри тотальну цензуру Лятошинський зумів багатогранно змалювати образ українського поета з допомогою народних пісень на слова поета, серед яких «Думи мої», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», а у фіналі використав мелодію відомої української колядки «Бог ся рождає».

 

Виконавці:

  • Тобіас Рот, альт
  • Ігор Муравйов, скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Віктор Плоскіна, диригент

 

Програма:

  • Бедржих Сметана. Симфонічна поема “Шарка” з циклу “Моя Батьківщина”
  • Вільям Волтон. Концерт для альта з оркестром
  • Євген Станкович. «Українська Поема» для скрипки з оркестром
  • Борис Лятошинський. Сюїта з музики до кінофільму «Тарас Шевченко»

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

 

Bank details for charitable help.

It is a multi-currency account that accepts transfers in US dollars, euros and Polish zlotys.

Bank name:

JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE”

Lviv branch

Address of bank:

Ukraine, 79000, Lviv, 4, A.Mitskevich sq.

BIC (SWIFT) code (Bank identifier code):

EXBS UA UX

IBAN code (International Bank Account Number code):

UA07 322 313 00000 26 009 0000 40 819

Name of the account holder:

LVIV NATIONAL PHILHARMONIC

Address of the account holder

Ukraine, 79000, Lviv, 7 Tchaikovsky Str.

Purpose of payment:

Charitable help for musicians in Ukraine

Поділитись