Pizzicato e Cantabile | Романтичні експресії

Четвер 25.07.2024 / 19:00

Концертний зал Людкевича

150–290

Опис

IX. МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛІТНЬОЇ ПОРИ

 

Вечір емоційної, експресивної та нестримної музики — як самої людської душі. Не всі твори цієї програми належать до епохи романтизму, але всі наділені романтичним, ідеалізованим світовідчуттям, закарбованим в музиці. Вираз романтики найяскравіше процвітає у взаємодії двох — тож 25 липня камерний дует відомих українських музиканток Наталії Гордєєвої та Віоліни Петриченко доведе: синергія романтики розкривається в інтимній, душевній атмосфері.

Високий концертний стиль, яким наділив славетну “Крейцерову сонату” Людвіг ван Бетховен, спонукає до захвату: настільки тонкою є роботою композитора над побудовою масштабної форми, розвитку мелодичних ліній, зв’язку партій соло та акомпанементу.  

Тим часом тонко інкрустовані візерунки народних мелодій постають у двох творах Станіслава Людкевича. Нешаблонні музичні винаходи, численні нюанси тембрових переплетінь скрипки та фортепіано надихатимуть слухача до уважного вслуховування та пошуку інтонацій, знайомих та близьких кожному українцю.

«Він один із найкрасивіших і геніальних молодих людей. Я із захопленням згадую те чудове враження, яке він справив уперше завдяки… скерцо. О, якби я міг почути його знову!», — так яскраво Роберт Шуман описав молодого Йоганнеса Брамса. Бурхливий та потужний, пристрасний геній романтичного мистецтва — музика скерцо відчайдушно змальовує його волелюбний, але самотній образ у палітрі глибоких барв.

 

Виконавці:

  • Наталія Гордєєва, скрипка
  • Віоліна Петриченко, фортепіано

 

 

  • Людвіг ван Бетховен. Соната № 9 «Крейцерова» для скрипки і фортепіано ля мажор тв. 47 
  • Станіслав Людкевич. Варіації на народну тему для скрипки і фортепіано
  • Станіслав Людкевич. Соната для скрипки і фортепіано
  • Йоганнес Брамс. Скерцо для скрипки і фортепіано до мінор

 

***

Організатори та учасники Фестивалю «Pizzicato e Cantabile» поставили собі завдання: оспівати красу музичного мистецтва, заторкнувши найглибші струни душі втомленої війною публіки. Адже музика виспівана і зіграна на різноманітних музичних інструментах провідними українськими та зарубіжними виконавцями – це найкращий лік.

12 концертів, які відбудуться протягом декількох днів – це той лік, що здолає синдром апатії та песимізму від звуків сирен. Останній тиждень липня та перший тиждень серпня 2024 року для Львівської Національної Філармонії стає Фестивальним відкриттям нових молодих виконавців та концертів. Двері великого Концертного залу імені Станіслава Людкевича Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відкриті для всіх, кому дороге та близьке мистецтво радості й краси, ім’я якому – музика.

Поділитись

Партнери