Родинний альбом

Неділя 10.12.2023 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150–350

Опис
Для дітей 7+ та дорослих

Вперше в Україні прозвучить опера відомого польського композитора Єжи Корновіча, перекладена українською мовою! Це масштабний проєкт співпраці двох найбільших філармоній України – 8 грудня постановка пройде у Національній філармонії України (Київ) та 10 грудня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.

Глибока історія для дітей, батьків, бабусь і дідусів, що відкриває справжню цінність родинного минулого кожного з нас на широкому історичному тлі та в сучасних реаліях, а також навчає пізнавати життя й творити любов довкола себе. Це опера – тепла сімейна кінострічка – ностальгія по дитинству, де життя, сповнене надій, мрій і віри в найкраще, – ще попереду.

 

Виконавці:

  • Анастасія Поважна, сопрано
  • Станіслав Цема, контратенор
  • Національний ансамбль солістів “Київська камерата”
  • Наталія Стець, диригентка 
  • Марина Рижова, режисерка 

 

Програма: 

Єжи Корновіч (Польща)

Опера “Родинний альбом” для сопрано, контратенора, струнного оркестру та відеопроєкції (2023).

Лібрето: Міхал Русінек. Авторка перекладу: Тетяна Коротун

Ілюстрації для відеопроєкції: Йоанна Русінек

 

українська прем’єра

 

Єжи Корновіч, композитор: “Дитинство – це час, коли ми перебуваємо одразу в кількох світах – можливо, найменше в реальному, бо не маємо про нього жодного уявлення. Можливо, це й добре. Дитяче сприйняття паралельних реальностей якось римується зі знанням дорослого світу – ми згодні, що нас оточує багатство форм і неоднозначних відчуттів. Ми плаваємо в підвішеному стані різноманітних законів і відхилень від них, а також відчуттів, які постійно нас дивують. Ні дитинство, ні дорослість не є простором щастя, а простором захоплення і здивування. I жадібності до постійного пізнання себе і реальності. Читаючи альбом, герої відкривають для себе родинне минуле, яке також є універсальною історією”.

Міхал Русінек, автор лібрето: “Було вирішено на кілька тижнів побути дитиною і писати вірші, які досить вільно базуються на біографіях членів моєї сім’ї, а Єжи Корновіч написав до них прекрасну музику. Мені здається, що я маю досить пересічних предків. Але я також переконаний, що навіть на навіть на дуже звичайну сім’ю можна подивитися з незвичайної перспективи: в кожному з нас є дивацтво, в кожному з нас є пригода, в кожному з нас є анекдот, який можна розповісти. Не обов’язково повністю правдиво; головне, щоб це було влучно і розважило не лише нас самих. Намалювати генеалогічне дерево – також за допомогою уяви – корисно переглянути сімейні фотоальбоми”.

Марина Рижова, режисерка: “Ця опера для мене – тепла сімейна кінострічка, ностальгія по дитинству, де життя, сповнене надій, мрій і віри в найкраще, – ще попереду.

В концертній версії постановки закладене прагнення відійти від ілюстрації, де дорослі люди грають дітей. Це не події, які відбуваються тут і зараз. Музична драматургія, в тому числі і особливості вокальних партій, трактуються ретроспективно.

Герої опиняються в батьківському домі, який продається. Вони збирають речі, які мають найбільшу цінність для них. Дитинство минуло. Лишились тільки коробки важливих дрібниць, старі касети з мультфільмами і майбутнє. Брат і сестра побачаться, скоріше за все, не скоро. Так важливо – не забути в дорослому житті те, що було важливо для тебе-дитини! А якщо забуваєш, то сімейний альбом завжди допоможе згадати”.

 

Нотний матеріал надано «PWM Edition» — видавництвом «Родинного альбому», опери для дітей Єжи Корновіча

Поділитись