Концертний зал Людкевича
150–250
Історія безжально забуває імена тих, хто сприяв становленню як окремих митців, так й цілих шкіл. Довгий час про підтримку від аристократа Любомирського не згадували, оскільки це суперечило радянським поглядам. Зараз ми маємо змогу відновити історичну справедливість та повернути прізвище Князя Любомирського до ряду найвидатніших діячів Польщі, завдячувати йому у відкритті талантів всесвітньовідомих композиторів.
Традиційно Lubomirski FESTIVAL проходить восени в концертних залах Польщі та України. Цього року Фестиваль Владислава Любомирського матиме три концерти у Львівській національній філармонії, які не тільки обʼєднають на одній сцені музику композиторів, яким допомагав патрон фестивалю, а й привідкриють завісу життя самого мецената.
***
Програма концерту познайомить із творами, що об’єднані польсько-українською тематикою. Зокрема, симфонічна балада «Гражина» Бориса Лятошинського, написана на основі однойменної балади Адама Міцкевича. У музиці композиції знайшла втілення ідея самопожертви заради інших та любов до Батьківщини: за сюжетом, Гражина жертвує своїм життя задля порятунку свого чоловіка, князя Литавора. Литавор, дізнавшись про трагічну смерть дружини, та намагаючись спокутувати свою провину перед батьківщиною, входить у полум’я вогнища.
Кожна миттєвість нашого багатогранного життя розкриється впродовж імпрези новими барвами, і нагадає: задля цього різноманіття й існує музика. Так солістка вечора Лідія Футорська презентує два шедеври поляка Венявського та українця Косенка для скрипки з оркестром. У витонченій грі виконавиці ви зможете розчути характерні інтонаційні посили композиторів, а також символічні національні мотиви. Або ж – просто споглядати красу віртуозної гри, сміливої інтерпретації та виняткової майстерності. Все це – спільно з Академічним симфонічним оркестром філармонії під орудою Сергія Хоровця.
Подаруйте собі радість!
Програма: