Te Deum

Концертний зал Людкевича

Четвер 27.07.2023 / 19:00

Концертний зал Людкевича

200-300

Опис

“Все минає, але не Бог і не любов”

– Григорій Сковорода

Традиційно фестиваль відкриває віртуозна органна програма у виконанні керівниці  фестивалю, однієї з провідних українських органісток, солістки Львівської національної філармонії  Олени Мацелюх. Разом з нею на сцені Концертного залу Людкевича почуємо гру піаністки та органістки Ольги Стрілецької. 

“Te Deum”, назва однієї з найвідоміших в усьому світі  християнських молитов, хвалебне звернення до Господа. Молитва, що незмінно впродовж століть наповнює душі людей спокоєм та вдячністю. До неї у своїй музиці звертається один з найвідоміших митців свого покоління, латвійський композитор Петеріс Васкс. Музика Васкса мінімалістична та медитативна, сучасною композиторською мовою він передає глибокі сакральні сенси.

Концерт продовжать твори, що також мають у своїй основі духовну музику, хорали. Їх вишукане звучання на органі та фортепіано подарує відчуття гармонії та радісного піднесення. 

Також раді повідомити, що впродовж всього фестивалю діятиме система приємних знижок! 

При покупці двох квитків їх вартість знижується на 25%. Три квитки дарують вигоду в 40%, а за 4 та більше – 50% на кожен квиток! 

Тож запасіться квитками для себе, або ж приходьте разом з друзями!

Для внутрішньо переміщених осіб в касі діє промокод, який дарує знижку 50% на один квиток. Для цього необхідно придбати квиток в касі філармонії та мати при собі посвідчення.

 

Виконавці:

  • Олена Мацелюх, орган 
  • Ольга Стрілецька, орган, фортепіано
  • Євгеній Герзанич, саунд-дизайнер

Програма:

  • Петеріс ВасксTe Deum”
  • Ференц Ліст – Ріхард Ваґнер. Хор Пілігримів з опери “Тангойзер”
  • Сезар Франк. Хорал №3 ля-мінор
  • Петеріс Васкс. “Білий пейзаж” для фортепіано
  • Петер Махайдік.  Sactrifices для фортепіано
  • Александр Гільман. Токата з Сонати N1 ре-мінор
  • П’єтро Йон. Григоріанський концерт для органа та фортепіано

Арт-директорка фестивалю – Олена Мацелюх

Модераторка події – Поліна Кордовська

Детальніше про фестиваль:

“Єдність в різноманітті” 

Львів – місто, що поєднало в собі різноманіття європейських рис, плекаючи свої рідні. Попри злочинні дії ворога та завдяки захисту Збройних сил України місто продовжує мистецьке життя. Цьогоріч вже увосьме у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувається VIII Міжнародний фестиваль літньої пори “Pizzicato e Cantabile”. Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Назва фестивалю “Pizzicato e Cantabile” – це два протилежні прийоми гри на музичних інструментах – різкі щипки струн та плавне ведення мелодії. Ці слова є відомими кожному музиканту, бо саме завдяки їх поєднанню народжується прекрасна музика.

Цьогорічний фестиваль “Pizzicato e Cantabile” також має мету об’єднувати, а найкращим гаслом для цього є “Єдність в різноманітті” – гасло Євросоюзу. Бо саме можливість об’єднувати людей задля спільної мети зараз стала найголовнішою функцією культури. 

Тому на фестивалі українська музика звучатиме не розмежовано з європейською, її виконуватимуть не тільки українські музиканти, а й наші друзі, що приїхали підтримати Україну, а залу наповнить звучання найвідомішого в світі семплованого органу Собору Нотр-Дам де Парі. 

Все це, а також багато сюрпризів об’єднали в собі дев’ять концертів фестивалю “Pizzicato e Cantabile”. До зустрічі у Львівській національній філармонії.

Поділитись

Партнери