Цінності

Субота 16.03.2024 / 18:00

Концертний зал Людкевича

200-700

Опис

Що ми називаємо цінностями? Найважливіше, непохитне, справжнє. Цінності — це те, заради чого ми прокидаємося зранку і невтомно працюємо цілий день. Свої цінності ми часом відстоюємо сильніше, ніж себе самих. Щобільше, за них доводиться завзято боротися, а в часі несправедливої війни навіть віддавати життя.

А як щодо музичних творів? Хто чи що визначає їхню цінність? Час, контекст, майстерність, публіка, критики чи, може, сам автор? Точної відповіді не існує. Проте майже всі ми можемо відрізнити безцінний шедевр від дешевої підробки. На концерті симфонічного оркестру INSO-Lviv цього вечора звучатимуть справжні музичні діаманти – перевірені століттями, високо оцінені авторами і давно визнані слухачами. Перша симфонія Людвіга ван Бетховена – це безсмертна класика в усіх розуміннях цього слова. Його музика, ніби чиста джерельна вода, якою неможливо напитися. І кожного разу, коли чуєш її знайомі мелодії, спрага до цієї краси лише збільшується.

Виявляється, знаменита Симфонія ре мінор Сезара Франка — одна з двох, написаних композитором симфоній, але єдина видана, відома публіці. Справді монументальна водночас по-французьки витончена, ця музика, без перебільшення, закохала в себе весь світ. Як і Пасакалія Антона Веберна — найбільш виконуваний з його творів. Перфекціоніст Веберн дещо схитрував, вказуючи навпроти назви твору “опус 1”, адже майстерній симфонічній Пасакалії передували десятки інших композицій, частина з яких була віднайдена вже після смерті автора. Під “номером 1”, очевидно, закарбована виняткова цінність і значимість цього твору для композитора.

Про цінності австрійського диригента Вольфганга Харрера теж яскраво свідчить його творча біографія. Він береться за будь-які складні міжнародні проєкти, виконує музику усіх епох та стилів — від бароко до contemporary — і завжди робить це на найвищому рівні. Багато років Вольфганг викладає диригування, та підтримує молоді таланти: співаків, композиторів, інструменталістів та диригентів. Крім цього, сам Харрер також є відомим виконавцем на контрабасі. Цінність його співпраці з оркестром INSO-Lviv зростає в геометричній прогресії, враховуючи той факт, що музикант виступить у країні, де вже другий рік точиться жорстока повномасштабна війна. Тож запрошуємо львівську публіку на унікальний концерт, де немає сенсу оцінювати — треба просто насолоджуватися разом з нами цим безцінним моментом.

 

Виконавці:

  • Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv Львівської національної філармонії
  • Вольфганг Харрер, диригент (Австрія)

 

Програма:

  • Сезар Франк. Симфонія ре мінор, тв. 48
  • Антон Веберн. Пасакалія, тв. 1
  • Людвіг ван Бетховен. Симфонія № 1 до мажор, тв. 21

 

Живий звук

Поділитись