Концертний зал Людкевича
190–600
У добу, коли щодня технології дарують нові можливості, а ще вчорашні «алхіміки» та мрійники підкорюють наукові п’єдестали, зберігати історію та плекати непідвладну століттям справу також є викликом. Дивовижно, однак саме музика є тією нішею, де не менш захопливо від інновацій звучать півтисячолітні шедеври!
Проте, зробивши найвідповідальніший у своїй карʼєрі вибір, виклики в житті музикантів не завершуються. Подібно до випробувань масонських лож, в перші роки професійного шляху юний музикант долає спокуси та перешкоди – довгі заняття, години наодинці з інструментом, сценічний страх та острах осуду й критики. Все це для того, щоб гідно представляти як вікову працю геніальних композиторів, безцінні знання отримані від учителів, так і власну індивідуальність.
Фестиваль «Віртуози» впродовж понад сорокарічної історії лишається викликом для музикантів-студентів Львівського камерного оркестру «Академії», до нього обирають найбільш вражаючі програми, щоб ще раз нагадати: вічно молодий колектив — це також і вічно високий рівень. Найкращі оркестранти отримують незабутній шанс — виконати соло. Така традиція має тяглість від перших років фестивалю і продовжує підбурювати юних музикантів до нових звершень. Під пильним оком керівника та концертмейстера «Академії», Артура Микитки та художнього керівника та диригента Ігоря Пилатюка сформувалось вже не одне покоління знаних музикантів, тож радимо придивитись до юних солістів, можливо наступного разу ви почуєте про них вже як про віртуозів світового рівня!
Цьогоріч «Академія» дивуватиме маловідомими шедеврами не лише для струнних, творами, що хоч і довго залишались у тіні, проте не втратили від того барв — це оркестрова сюїта з музики до балету-пантоміми «Дон Жуан» німецького композитора, що кардинально змінив погляд на оперну музику Крістофора Глюка та Соната Джоаккіно Россіні, що за динамічністю образів не поступається театральним творам композитора.
Жоден концерт «Академії» не обходиться без творів останніх століть, цього року її представить музика Юліуса Кленгеля, Курта Аттербера та українців: класиків останнього століття — Мирослава Скорика та Євгена Станковича, а також сучасних композиторів і друзів оркестру — Юрія Решетара та Віктора Теличка.
Виконавці:
Програма:
Модераторка – Поліна Кордовська