Віртуози 43. Концерт-закриття. СИМФОНІЯ. ЛЮБОВ - Львівська національна філармонія

Віртуози 43. Концерт-закриття. СИМФОНІЯ. ЛЮБОВ

Неділя 02.06.2024 / 18:00

Концертний зал Людкевича

190–600

Опис

Те, які давні істини червоними нитками вплітаються в епоху, немало свідчить про її цінності. Сьогодні світ часто згадує про чесноту любові. Любов зцілює та вселяє надію. Скептики й раціоналісти затято говоритимуть про певну сприятливу ситуацію, у якій ця біохімічна реакція «любові» відбулась. Ми ж переконуватимемо, що її сила таки непереборна і знаходить своє вираження в мистецьких шедеврах. Особливо зараз — любов рятує і підносить.

Щоб відзначити неодмінну присутність любові нині, на завершення фестивалю світ почує прем’єру Третьої симфонії відомої композиторки Богдани Фроляк. 

Симфонія №3 «Любов» написана на замовлення директора Львівської національної філармонії, диригента Володимира Сивохіпа. Саме він озвучив авторці асоціацію до фортепіанного циклу Василя Барвінського «Любов» як певну ідею для твору: «І, хоч у Барвінського цикл пов’язаний безпосередньо з почуттями до жінки, я у Симфонії трактую поняття любові ширше — як любов до ближнього,любов до Землі, на якій живеш, до Світу, до Творця, і, зрештою, до коханої людини. Це музика, яка містить в собі і трагізм, і світло, і драматизм, і надію — словом, усе,що переживаємо в цей тяжкий час.

Симфонія двочастинна — як і мої дві попередні Симфонії — перша частина головна і драматична, друга — світлий Post Scriptum, який залишає місце для надії та світла».

Таким був і щирий лірик за станом душі, Віктор Косенко. Феноменальний піаніст, він створив шедевр, призначений для великих сцен та глибокої шани. Одному з небагатьох українських композиторів того часу, йому пощастило здобути європейську освіту. Тому ця музика поєднує вишукану обізнаність автора із найкращими музичними надбаннями пізнього романтизму — та оригінальну, неперевершену косенківську теплоту вислову й сердечний, ностальгійний порив. Покинувши світ внаслідок жорстокої хвороби, композитор не встиг завершити дві останні частини концерту, тому сьогодні його можна почути у дбайливій редактурі Левка Ревуцького та Георгія Майбороди. Солісткою виступу стане українська піаністка Віоліна Петриченко.

 

Виконавці:

  • Віоліна Петриченко, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Володимир Сивохіп, диригент

 

Програма:

  • Віктор Косенко (1896–1938). Концерт для фортепіано з оркестром до мінор у трьох частинах (1928–1937) 
  • Богдана Фроляк (1968). Симфонія № 3 «Любов» (2024, світова прем’єра). Створено на замовлення Львівської національної філармонії для Фестивалю «Віртуози»

 

Модераторка – Поліна Кордовська

 

Поділитись