Віртуози 43. ПЕРЕДЧУТТЯ

Субота 18.05.2024 / 18:00

Концертний зал Людкевича

200-700

Опис

«Пошуки музичної історії, пошуки відголосків минулого та сучасного,
а також передчуття і майбутнього були для мене орієнтиром…»

Євген Оркін

 

Самобутня і масштабна Четверта симфонія Малера, знакова і містична композиція «Святий Боже» Олександра Родіна та премʼєра симфонії Євгена Оркіна, написаної на замовлення оркестру INSO-Lviv — у хвилюючому передчутті ми чекаємо на зустріч з вами у залі Львівської національної філармонії на концерті, який так само називається «Передчуття».

Кожен звук та акорд цього вечора стане спробою розкрити та передати неповторні моменти перед настанням великого та бажаного. Потужне симфонічне звучання перенесе слухачів у світ яскравих образів, де час сповільнюється, а музика стає мовою очікування, надії та мрії. 

У Симфонії № 4 Ґустав Малер у нетиповій для себе, навмисно спрощеній формі висвітлює глибокі філософські ідеї: чесність та справедливість, поміркованість та простоту, справжні людські чесноти та неспотворене уявлення про щастя. А ще — це симфонія, фінал якої є власне піснею дитини (сопрано), у якій оспівується райське життя з його простими радощами. 

Сучасний композитор Євген Оркін у Симфонії № 7 «Високий замок» запрошує нас у мандрівку своїми спогадами про Львів, у якому він народився і проводив канікули. «Пошуки музичної історії, пошуки відголосків минулого та сучасного, а також передчуття і майбутнього були для мене орієнтиром в роботі над Сьомою симфонією, яку я присвячую рідному для мене місту», — розповів автор.

Містком до значно ближчих нам подій стане твір «Святий Боже» Олександра Родіна на мотив традиційного церковного наспіву, знайомого композитору ще з його дитинства на Чернігівщині. Твір для симфонічного оркестру був написаний у квітні 2022 року в Києві під сирени повітряної тривоги та вибухи ворожих ракет. Перебуваючи у небезпеці, композитора переймав особливий біль за малу батьківщину, проте зізнається — страху не відчував, лише жагу до світла. За словами автора, «Святий Боже» — також твір про світло, бо саме воно стає єдиною зброєю проти темряви в руках митця.

 

 

Виконавці:

  • Софія Соловій, сопрано
  • Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv Львівської національної філармонії 
  • Олександр Гордон, диригент (Австрія-Швейцарія)

 

Програма:

  • Ґустав Малер (1860–1911). Симфонія № 4 соль мажор (1901)
  • Євген Оркін (1977). Симфонія № 7 «Високий замок» (2024, світова премʼєра)
  • Олександр Родін (1975). «Святий Боже» (2022)

 

Поділитись