З Нового світу

Музика говорить мовою, котра з легкістю стирає кордони. Це мова молодості й досвіду, словник спраглого до емоцій та знань мандрівника — запрошуємо переконатись!

Понеділок 26.02.2024 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150–290

Опис

Один із двох мінорних концертів світлого генія Моцарта, Концерт №20 для фортепіано з оркестром, вирізняється ще й своєю драматичністю. Невипадково навіть молодого Бетховена сучасники визнавали одним з кращих інтерпретаторів цієї музики. Ритмічно вибаглива, феєрично блискуча й при цьому — мелодійна, задерикувата й геніальна, музика Моцарта зводить з розуму найтонших меломанів. Тим паче у виконанні молодих, та вже відомих, солістів.

Грандіозним фіналом прозвучить Симфонія Антоніна Дворжака №9, що має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть ворогу, оберігаючи та захищаючи найважливіше – Незалежність.

 

 

Виконавці:

 • Єва Куліковська, фортепіано
  лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів,
  творча аспірантка Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка під керівництвом професора Йожефа Єрміня
 • Симфонічний оркестр оперної студії імені Василя Сліпака Львівської національної музичної академії
  художній керівник — Юрій Бервецький
 • Олег Чаплинський, диригент

Програма:

 • Антонін Дворжак. Симфонія №9 “З Нового світу”.
 • Вольфганг Амадей Моцарт. Концерт для фортепіано з оркестром №20 ре мінор K.466

 

Живий звук

Поділитись