Філармонія фестивалить!

07.08.2019
Опис

Навіть у концертне міжсезоння колективи та солісти Львівської національної філармонії не розлучаються із своєю улюбленою справою! Літо 2019 року видалось надзвичайно насиченим: численні події у концертному залі Людкевича і на камерній сцені, гастролі країнами Європи та два великих міжнародних фестивалі, які об’єднали сотні музикантів!

Після феєричного завершення сезону фестивалем «Віртуози», який відбувся у травні та червні цього року, музичне життя філармонії не збавило своїх обертів. Захоплені улюбленою справою музиканти та колективи установи почали готуватися до нових, не менш цікавих подій!

Зокрема, 30 червня Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» взяв участь у XXV міжнародному музичному фестивалі ім. Кристини Ямроз, польської співачки, солістки Варшавської опери. Із фестивалем, що проводиться у польському курортному містечку Бусько-Здруй, оркестр вже має тривалу співпрацю та чи не щороку там успішно виступає із найрізноманітнішими програмами. У 2019-му, разом із польськими музикантами (Івонна Соха – сопрано, Маґдалена Ідзік – мецо-сопрано, Катажина Срока – клавесин) «Віртуози» виконали шедевр духовної музики італійського композитора Джованні Перґолезі – «Stabat Mater».

Також саме із ініціативи колективу «Віртуозів Львова» та його незмінного керівника – Сергія Бурка, цьогоріч, вже вшосте відбудеться міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові», який виник як фестиваль-побратим польському «Музика в старому Кракові». Впродовж 15-31 серпня він поєднає понад десять подій, кожна з яких неодмінно відкриє нову сторінку із історичного минулого Львова.

Окрім виступів на львівських сценах, «Віртуози Львова» 21 серпня також матимуть концерт у рамках фестивалю «Музика в старому Кракові», де виконають композиції Ф.Мендельсона, Е. Елґара, Ф.К. Моцарта та О. Респіґі.

11 серпня добігає кінця четвертий міжнародний фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile», який тривав від 14 липня. Його засновником та директором є відома львівська органістка Олена Мацелюх. Фестиваль об’єднав музикантів із п’яти країн: США, Хорватії, Чехії, Франції та України, які, окрім відомих шедеврів А. Вівальді, Й.С. Баха, Ф. Ліста, К. Дебюссі, Ф. Шуберта, С. Рахманінова тощо, також презентували музичну культуру своїх країн. Багатогранний репертуар концертів фестивалю поєднав фортепіанне, органне, духове, вокальне, клавесинне, струнне та навіть поетичне і зображальне мистецтво.

Концертний графік інших колективів філармонії впродовж літа є не менш насиченим! Зокрема, Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів вже втретє став учасником одного із найпопулярніших європейських фестивалів LvivMozArt. У 2019 році за участі колективу відбудеться три події фестивалю. Першою із них став грандіозний концерт пам’яті Йозефа Рота, що відбувся 4 серпня біля руїн Бродівської синагоги. У програмі концерт прозвучали композиції Богдани Фроляк, прем’єра твору Абраама Броди, а також масштабна симфонія «Kaddish symphony», американського композитора, сина єврейських емігрантів з-під українського міста Рівне, Леонарда Бернстайна.

8 серпня у Львівській опері у рамках фестивалю відбудеться Галаконцерт, на якому у супроводі INSO-Львів під орудою Оксани Линів виступлять зірки світової оперної сцени: Пумеза Мацікіза (сопрано, ПАР) та Нуттапорн Тамматі (тенор, Таїланд).

Не менш цікавою подією буде також симфонічний концерт «GALICIAN STYLE» (10 серпня), що відбудеться за участі Катерини Тітової (фортепіано, Україна-Німеччина), Галицького академічного камерного хору, Львівського муніципального хору «Гомін» та оркестру INSO-Львів під орудою Оксани Линів. Програма вечора повністю складатиметься із композицій українських митців: Л. Колодуба, М. Скорика, В. Барвінського та Л. Грабовського.

У цей же час Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії підкорятиме європейські сцени! Колектив візьме участь у міжнародному музичному фестивалі «Sаcrum non Profanum», який відбудеться впродовж 8-17 серпня у польських місті Щецині, селищі Тшенсач та у німецькому Берліні. У 2019 році він присвячений 200-річчю із дня народження польського композитора Станіслава Монюшка. Симфонічний оркестр під орудою Володимира Сивохіпа візьме участь у трьох подіях фестивалю: 10 серпня у Щецині відбудеться концертне виконання опери «Страшний двір» С. Монюшка, а 11 серпня у Берліні та 12 серпня у Щецині прозвучать духовні композиції майстра.

Вже 25 серпня у Львівській філармонії розпочнеться новий концертний сезон, який неодмінно подарує чимало нових та незабутніх вражень. Не дивлячись на щільний концертний графік музикантів, вони вже готують для гостей десятки цікавих проектів!

Зустрінемося на подіях Львівської національної філармонії! Ласкаво просимо!

Фото – ©Роман Балук

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...