“Коляди на новий лад”: рефлексії

20.12.2022
Опис

14 грудня у Львівській філармонії пройшов концерт із циклу “Україна-2022. Музи не мовчать”. У програмі, яку підготували солістки концерту Марта Кузій та Лілія Нікітчук переплелись знайомі українські та польські святкові мелодії у новітньому аранжуванні. Крім циклу Вітольда Лютославського “20 польських коляд”, відбулись прем’єрні виконання коляд сучасних українських композиторів: Марії Олійник, Михайла Шведа, Євгена Петрова, Степана Спєха та Остапа Мануляка. Про концерт — нова публікація на сайті газети “Збруч” авторства Стефанії Олійник.

Львівська національна філармонія - "Коляди на новий лад": рефлексії

Як йдеться у рецензії, “З тихого початку – до експресивної кульмінації, перед слухачем наче розгорталося дійство: із поступовим наближенням трьох царів (аранж. О. Мануляка), чи «театру» гуцульської колядки «Жеканки» (аранж. Є. Петрова), що заторкує не лише обрядовість, але й буденні перипетії життя. У цій музиці ми відчуваємо шифр нових сенсів традиційного колядування: музики, яка з покоління до покоління несе надію, у якій ми щиро втілюємо власні сподівання, нерозривно пов’язані із нашою дійсністю, із нашим життям. У час війни ми свято віримо у перемогу, і «блага вість» буде для нас, насамперед, такою. Останньою на концерті прозвучала добре знана колядка «Нова радість стала» (аранж. М. Олійник), написана неочікувано в мажорному ладі, наче заграла барвами світла і надії”.

Відео з трансляції можна переглянути нижче:

Запрошуємо на наступні виступи концертної серії: фортепіанний речиталь Євгена Громова “Наївна музика” та концерт “Duo Sonoro” з творів сучасних українських композиторів. 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...