Пішов з життя Кшиштоф Пендерецький

29.03.2020
Опис

Колектив Львівської національної філармонії глибоко засмучений звісткою про те, що 29 березня пішов з життя один із найвидатніших митців сучасності – польський композитор Кшиштоф Пендерецький. Про це сьогодні повідомили краківські ЗМІ із посиланням на сім’ю музиканта.

«Кшиштоф Пендерецький своєю творчістю визначив цілу епоху у польській та світовій культурі», – зазначив у своєму дописі у Twitter польський президент Анджей Дуда.

Маестро мав 86 років. Був професором і ректором Музичної академії у Кракові. Зовсім нещодавно британський «The Guardian» назвав його «найвизначнішим сучасним польським композитором».

Кшиштоф Пендерецький неодноразово виступав у Львові. Зокрема, перша зустріч із ним відбулася у 1996 році, коли у львівській Катедрі виконувався його «Польський реквієм». Про цю подію згадує Володимир Сивохіп: «…Пригадую історію із Кшиштофом Пендерецьким… Неподалік Радехова є село (там народилися батьки Пендерецького) – там до сьогодні майже всі носять прізвище Пендерецьких. І коли в перший приїзд музиканта на «Контрасти» до Львова з’їхалися його родичі, – не повірите! Я на власні очі побачив кількох здоровенних дядьків такої самої статури, як Пендерецький, із такою самою бородою… То були люди, які не знали про існування одне одного майже півстоліття! Але генетичне коріння збереглося…»

Більше читайте за посиланням.

У 2013 році у Львівській філармонії у рамках ХХХІІ. Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» саме під батутою Пендерецького виступав камерний оркестр «SINFONIETTA CRACOVIA». На сцені Концертного залу Людкевича прозвучали Серенада для струнного оркестру, Концерт для альта з оркестром та Чакона пам’яті Іоанна Павла ІІ. Солював Роберт Кобара (альт).

Детальніше про цю подію можна прочитати в інтерв’ю із Кшиштофом Пендерецьким. Стаття доступна за посиланням.

Через рік маестро вітали у Львівській опері. Центральним проєктом ІІІ. Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» була подія «Від Падеревського до Пендерецького», що поєднала на одній сцені «двох титанів»: Кшиштофа Пендерецького та Мирослава Скорика. Польський митець диригував своїм твором «Credo», який прозвучав у виконанні національної хорової капели «Думка», дитячого хору «Радуниця», Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та польських солістів. Мирослав Скорик презентував Концерт для скрипки з оркестром №9 та Концерт для альта з оркестром. Солювали Андрій Бєлов (скрипка) та Валентина Пришляк (альт).

Після події Кшиштоф Пендерецький та Мирослав Скорик поділилися думками про свою творчість та окремі композиції зокрема. Із інтерв’ю можна познайомитися за  посиланням.

Також в ці дні відбулась зустріч із композитором у ЛНМА імені М.В.Лисенка:

Востаннє митець приїздив до Львова у 2015 році, де на сцені Концертного залу Людкевича у рамках IV. Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» відбулась урочиста академія із нагоди присвоєння Кшиштофу Пендерецькому звання Doktor Honoris Causa Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка:

Вічна пам’ять митцю!

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...