У Львові започаткували Композиторський конкурс імені М.Скорика

01.06.2021
Опис

1 червня у Львівській національній філармонії відбулася прес-конференція з нагоди заснування Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика.

Конкурс організовує і проводить КЗ ЛОР «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика» у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Партнер Конкурсу – Львівська організація Національної Спілки композиторів України (ЛОНСКУ).

Прес-конференція відбулася за участі Івана Собка (Заступник голови Львівської облдержадміністрації), Ірини Гаврилюк (Директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації) та Генерального Директора Львівської національної філармонії Володимира Сивохіпа.

Львівська національна філармонія - У Львові започаткували Композиторський конкурс імені М.Скорика

«Мирослав Скорик – це одне із тих світлих імен, яке вже увійшло в історію. Ми маємо продовжувати його напрацювання та здобутки, які він започаткував. Однією із таких багатьох ініціатив стане Конкурс імені Мирослава Скорика», – зазначив Іван Собко.

Про Конкурс також розповіла Ірина Гаврилюк: «Композиторський конкурс імені Мирослава Скорика стане важливою музичною подією. Ми організувати його не лише для вшанування пам’яті Мирослава Михайловича, а й також для того, щоб цей Конкурс став майданчиком для виявлення талановитих молодих композиторів. Він стане платформою для того, щоб їх кращі музичні зразки могли брати у свій репертуар симфонічні оркестри, та для того, щоб їх музика звучала!»

«Сьогодні перші роковини без Мирослава Михайловича… Але розуміємо, що життя коротке, і де воно закінчується, залишається пам’ять, вшанування… І власне це стане нашим завданням: зберегти, вшанувати. Ми зараз знаходимось у Львівській національній філармонії, яка зараз вже носить ім’я Мирослава Скорика… У цих стінах впродовж багатьох десятиліть звучала і звучатиме його музика. А тепер – ще однією важливою подією буде Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика, і вже 10 жовтня, на закритті Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», прозвучить твір першого переможця цього Конкурсу», – розповів Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - У Львові започаткували Композиторський конкурс імені М.Скорика

 

Конкурс, який відбуватиметься раз на два роки, започатковано у Львові цього року і присвячено пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Головним завданням Конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової ґенерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик.

Метою Конкурсу є виявлення та підтримка талановитих молодих українських композиторів, які працюють в симфонічному жанрі сучасної класичної музики, формування зацікавлення широкої аудиторії до сучасної класичної музики та творчості молодих українських композиторів, а також популяризація та впровадження в концертні програми українських симфонічних оркестрів творів молодих українських композиторів.

Участь у Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика можуть брати молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України. Предметом Конкурсу будуть твори для симфонічного оркестру. Проводитиметься він у два тури та буде анонімним. Переможці будуть обрані шляхом таємного голосування міжнародним складом журі.

Детальна інформація про Конкурс за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/announcements/myroslav-skoryk-composers-competition/

Офіційний сайт Конкурсу: [email protected]

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...