Уршуля Ставіцька та Фестиваль Давньої Музики у Львові

13.02.2023
Опис

Українське видання The Claquers опублікувало інтерв’ю із польською клавесиністкою Уршулею Ставіцькою, яка приїздила з концертом до Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика під час Фестивалю Давньої Музики у Львові 9 серпня.

Львівська національна філармонія - Уршуля Ставіцька та Фестиваль Давньої Музики у Львові

Хоч в Україні триває повномасштабна фаза війни з окупантом Росією, до Фестивалю, що тривав впродовж 5 серпневих днів, долучились іноземні виконавці. Серед них, окрім Ставіцької, також Норберт Роденкірхен та Бенджамін Беґбі.

У інтерв’ю вона розповіла про філармонійну атмосферу: «Львівська філармонія має досконалу акустику, що добре співпрацює з інструментом. Такий складний інструмент, як клавесин, часто вимагає додаткової звукової та акустичної підтримки. Також це важливо з тієї причини, що слухач, який приходить у великий концертний зал очікує почути достатньо звуку з будь-якого місця, який рідко можна добути з клавесина, на відміну від рояля».

Також виконавиця наголосила на критеріях підбору програми: «Розмовляючи з організаторами фестивалю ми дійшли висновку, що ці твори перегукуються з сьогоднішньою війною в Україні. Більшість цих творів створені в період Тридцятилітньої війни, однієї з найбільших катастроф в Європі. Тому ця музика несе за собою великий спектр емоцій та напругу. Програма не була спрямована перш за все на виконавську віртуозність, більше на вслухання та емоційне пережиття під час прослуховування музики».

Розмова торкнулась також створеної Ставіцькою фундації «Академія Давньої Музики» («Fundacja Akademia Muzyki Dawnej»), і того, як функціонують європейські культурні заклади: «В Польщі інституція такого типу як філармонія чи опера має один колектив, і це досить незвично, що Львівська філармонія «під своїм крилом» має кілька колективів. У Польщі або немає такої практики, або це є досить рідко, тільки для великих установ. Тому багато колективів не шукають, а створюють організації за своїми вимогами». 

Читайте про Фестиваль Давньої Музики:

Фестивальна преамбула давньої музики у Львові: підсумки першого дня 

Фестиваль Давньої Музики у Львові: другий та третій дні

Завершальний вікенд Фестивалю Давньої Музики у Львові

Уршуля Ставіцька зазначила: «Якщо говорити про Львів і регіон — то культурна спадщина тут є просто величезною. Я думаю, що в місцевих архівах можна знайти і ренесансні твори, і багато чого іншого. Але ця робота ще мусить бути зроблена і цього мені тут не вистачає. Бо креативних і талановитих людей у вас є дуже багато, потрібно їм дати ще більших шансів для розвитку. Вважаю, що через це різноманіття народів і культур, які жили в Україні, можна знайти різноманітну жанрову давню музику. Це також стосується і різноманіття форм, бо, напевно, давню вокальну музику можна знайти у Києві, але у Львові цієї музики було, напевно, набагато більше». 

Львівська національна філармонія - Уршуля Ставіцька та Фестиваль Давньої Музики у Львові

Повну версії інтерв’ю від Роксолани Кіт можна
переглянути на сайті українського медіа про класичну музику The Claquers

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...