Дискусія, присвячена популяризації української класичної музики в межах проєкту «Людкевич. Спадщина»

17.04.2024
Опис

У 16 квітня у фоє Львівської національної філармонії імені М. Скорика відбулася дискусія «Людкевич. Спадщина: стратегія популяризації музичної творчості» про проблеми промоції української класичної музики. Вона об’єднала музикантів, диригентів, менеджерів культури, музикознавців та фахівців музейної справи.

Львівська національна філармонія - Дискусія, присвячена популяризації української класичної музики в межах проєкту «Людкевич. Спадщина»

Подію, спільно з філармонією, ініціював Меморіальний музей Станіслава Людкевича, команда якого та залучені фахівці розповідали про роботу над першим томом новітнього видання творів композитора, до якого увійшли симфонічні твори – Симфонієта (у чотирьох частинах) і одночастинні симфонічні поеми «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори», «Танець кістяків». На прикладі видання, що було реалізоване за підтримки Українського культурного фонду, команда проєкту ділилися власним досвідом – щодо менеджменту, залучення фахівців, видавничої справи, музичної редакції, опрацювання рукописів, комунікаційної складової тощо.

Серед числа спікерів події були генеральний директор Львівської національної філармонії ім. М. Скорика Володимир Сивохіп, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові та його філії Меморіального музею Станіслава Людкевича Михайло Кобрин, композиторка, лауреатка Національної премії України Т. Шевченка Богдана Фроляк, музикознавець, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Яким Горак, вчена секретарка музею та менеджерка проєктів музею Тетяна Продан, комунікаційна менеджерка Стефанія Олійник.

Львівська національна філармонія - Дискусія, присвячена популяризації української класичної музики в межах проєкту «Людкевич. Спадщина»

В межах розмови було означено ряд проблем галузі, які потрібно озвучувати та об’єднувати зусилля задля їх подолання – дослідження та повне видання спадщини українських композиторів, залучення міждисциплінарних фахівців з музикознавства, текстології, музейної справи, композиторів, виконавців, менеджерів тощо, збереження та каталогізація архівів і фондів, проблеми авторського права й виплати роялті, комунікація та послідовна робота над формуванням бренду постатей композиторів в українській культурі та низка інших.Львівська національна філармонія - Дискусія, присвячена популяризації української класичної музики в межах проєкту «Людкевич. Спадщина»

Львівська національна філармонія - Дискусія, присвячена популяризації української класичної музики в межах проєкту «Людкевич. Спадщина»

На завершення події прозвучали камерні твори Станіслава Людкевича у виконанні струнного квартету «Фенікс», сопрано Софії Соловій та піаністки Олени Маркевич.

Нагадаємо, що концерт-презентація видання творів Станіслава Людкевича відбулася у Львівській національній філармонії 15 жовтня минулого року. Усі видані композиції прозвучали у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та диригента Володимира Сивохіпа. Запис концерту – у вільному доступі на YouTube каналі Львівської філармонії​​ (Людкевич. Спадщина | Liudkevych. Heritage).

 

Фото: Євген Червоний

 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...