ШОПЕН 210

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 09.10.2020 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Квитки можна придбати в касі філармонії . Вартість квитків 100-400 ₴

Опис

Цього року увесь музичний світ відзначає 210-річчя від дня народження Фридерика Шопена. Україна-музична  приєднується до вшанування великого композитора-романтика концертами, серед яких традиційно виділяються проєкти, організовані Фундацією Pro Musica Viva в особі диригента і великого подвижника в царині академічної музики – Романа Реваковича, який вже більше 30 років активно підтримує музичний діалог між Україною та Польщею.

У львівській подій візьме участь молодий польський піаніст  Томаш Марут, який перебуває під мистецькою опікою Інституту імені Фридерика Шопена в рамках програми «Молоді таланти» та Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Диригент – Роман Ревакович.

Фортепіанні концерти стали першими значними творами, які Шопен створив після закінчення навчання. Твори були представлені музичній еліті Варшави, а потім – широкій публіці в Театрі Народовому. Рецензент Стефан Витвицький, який слухав прем’єру Концерту e-moll, писав: «Фридерик Шопен створив другий великий концерт […] Цей твір генія». Він створювався під впливом першого кохання композитора  до Констанції Гладковської та представляє тип романтичного концерту. Саме його ми і почуємо у виконанні українського оркестру та польського піаніста – лауреата багатьох міжнародних конкурсів, зокрема IV премії 50-го Польського національного конкурсу піаністів Фридерика Шопена у Варшаві-2020.

З легкої  диригентської палички Романа Реваковича музика композитора, диригента і… піонера польського альпінізму Мєчислава Карловіча, – звучатиме в Україні не вперше. Завдяки своїм симфонічним творам Карлович зайняв в неоромантичному напрямку музики Європи початку ХХ століття одне з найпомітніших місць. Якби він не загинув у віці тридцяти трьох років під лавиною, зміг би створити ще багато видатних творів, проте його звершення в області симфонічної музики і так залишаються унікальними.

Ім’я сучасного польського композитора Войцеха Кіляра – також не випадкове у цій програмі, адже народився він у 1932 році у Львові. Один з найбільш значних – поряд з  Лютославським, Пендерецьким і  Гурецьким – польських композиторів другої половини XX століття. Більш широкому загалу композитор відомий за музику до більш ніж 160 фільмів, серед яких: «Земля обітована» Aнджея Вайди, майже всі фільми Kшіштофа Зануссі, «Дев’яті врата» та «Піаніст» Романа Поланського, «Дракула» Френсіса Форд Копполи. До того, як Кіляр написав свій найвідоміший твір – симфонічну поему «Кшесани» – він вважався провідним представником польського музичного авангарду. Orawa для камерного оркестру, яка прозвучить в цій українській серії концертів написана в іншій стилістиці: Кіляр майже відмовився від авангардних технічних засобів, користувався більш спрощеною музичною мовою, вважав за краще використовувати сильне звучання і впливати на емоції.

       

Виконавці:

  • Томаш Марут, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії (камерний склад)
  • Роман Ревакович, диригент

Програма:

  • Фридерик Шопен. Концерт №1 для фортепіано з оркестром мі мінор тв. 11 (1830)
  • Мєчислав Карловіч. Серенада для струнних тв. 2 (1897)
  • Войцєх Кіляр. “Орава” для камерного оркестру (1986)

 

Співорганізатор:

Львівська національна філармонія - ШОПЕН 210

 

Дофінансовано з коштів Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща з Фонду промоції культури.

За пітримки:

Львівська національна філармонія - ШОПЕН 210             Львівська національна філармонія - ШОПЕН 210

 

Поділитись