Косенко & Шостакович & Сібеліус

150- 450

Абонементи діють

Українська рапсодія. Музи не мовчать

Кожна композиція програми дасть можливість ще ближче познайомитися із Україною та українцями. Вона ще більше привідкриє світові музичну книгу нашої багатогранної культури, адже кожен твір, що звучатиме, наповнений тим, що є цінним і важливим для нас. Демонструє те, чим ми живемо вже багато століть!
Вдача
Основна тема «Пасакалії» із циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» Віктора Косенка, українського композитора початку ХХ століття, на початку звучить доволі стримано, зосереджено та дещо похмуро. Та в процесі розгортання вона демонструє неабияку чуттєвість, емоційність, неймовірну життєствердність та волелюбність – невід’ємні риси української вдачі!
Історія
Іншу грань показує Рапсодія №2 «Думка-Шумка» українського романтика Миколи Лисенка. У своєму творі композитор гнучко та майстерно продовжив традиції європейської фортепіанної музики ХІХ століття (початково твір також написаний для фортепіано соло), зокрема знаменитих Угорських рапсодій Ференца Ліста. У Рапсодії №2, яку ще часто називають «Українською», Лисенко демонструє неабияку повагу до нашого історичного минулого, до героїчних часів Козаччини – важливої доби української історії. Втілився він у яскравому образі кобзаря, мелодіях українських дум та стрімкій і піднесеній народному пісні-танцю шумці.
Культура
Останнім твором програми стане Друга симфонія Левка Ревуцького, де кожна тема у трьох частинах побудована на мелодіях українських народних пісень. В них ми почуємо радість, жаль та біль, душевність з лірикою, героїзм та неймовірну любов до України! Прозвучить композиція у першій редакції 1927 року.

Лідія Футорська, скрипка
Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
Володимир Сіренко, дириґент

Віктор Косенко. «Пасакалія» з циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» (аранжування Л. Бильчинського)