Lubomirski Festival 2.0

Субота 23.10.2021 / 19:00

Вхід за запрошеннями

Фестиваль імені Владислава Любомирського – це відкрита музична подія, присвячена відомому культурному меценату, який сприяв успіху Рубінштейна, Шимановського, Карловича, Шелуто, Ружицького та Фітельберга. Сьогодні ми знаємо, наскільки важливою є допомога державного патронату, спонсорства чи приватного патронату, тому завдяки серії відкритих мистецьких заходів ми хочемо представити надзвичайних постатей, що стоять за видатними художниками та їх творами, особливо тими, чиї заслуги обумовлені їх аристократичним походженням були стерті з карт історії в комуністичні часи.

Серія відкритих  концертів буде присвячена польським композиторам з аристократичних сімей: Любомирським, Радзивіллам, Понятовським, а також їх протеже, таким як Францішек Лессель та Кароль Ліпінський.  Завдяки Фестивалю ми познайомимось з їх досягненнями, а також з тими, хто зробив їх можливими. Організатори також наголошують на тому,  що місії фестивалю крім культурної, є ще і актуалізація питання меценатства в сучасному світі.

Князь Владислав Любомирський, патрон Фестивалю, був не лише відомим меценатом, але також і композитором. В молодості він дуже цікавився музикою, грав на інструментах та компонував на слух, а лише у віці 40 років присвятив себе музичній освіті. Спочатку навчався під керівництвом Гжегожа Фітельберга, потім у Віденській консерваторії в Роберта Фукса. Частина творів В. Любомирського залишилась в рукописах.

У 2021 році Lubomirski FESTIVAL відбудеться у містах Польщі та України (Кракові, Любневіце, Перемишлі, Величці та Львові) й триватиме впродовж жовтня.

Львівська національна філармонія імені М.Скорика стане місцем проведення чотирьох подій фестивалю впродовж 22-26 жовтня. За участі міжнародного складу музикантів звучатимуть композиції українських та польських митців.

Детальна інформація про фестиваль доступна за посиланням: https://lubomirskifestival.pl/

• Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Денис Олійник, дириґент

• М. Радзивілл. Серенада