Дворжак & Хачатурян

П’ятниця 18.06.2021 / 19:00

У цій події поєднаються народні мотиви різних куточків світу. Мотиви, на яких виростали безліч поколінь, та які і до сьогодні є особливими і рідними для тисяч людей.

Слов’янські танці Антоніна Дворжака наповнені не лише народною музикою різних слов’янських країн, а й стилями і формами Богемії – землі старовинних замків і чеських міст.

Свою Симфонію №9 «З Нового світу» Антонін Дворжак наповнив фольклором різних культур і континентів. У ньому відобразилося знайомство композитора із афроамериканською та індіанською культурами. «Враження» композитора від американської музики поєднались у Симфонії із слов’янськими елементами, сформувавши неповторну картину, що захоплює у вихор мелодій та оркестрових барв.

Вірменськими народними мотивами також наповнена Рапсодія для віолончелі з оркестром Арама Хачатуряна. Про цю композицію чудово розповів відомий вірменський віолончеліст Нарек Ахназарян: «Родзинка цього твору у тому, що він дуже вірменський. Він поєднує і класичні форми, але у той же час там відчуваються вірменські мотиви і темперамент. Для мене цей твір особливо цінний, коли я його виконую: саме так я знайомлю публіку із частинкою Вірменії».

Почути неповторні опуси Дворжака та Хачатуряна ми зможемо у виконанні Дениса Литвиненка (віолончель), Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою Теодора Кухара.

• Денис Литвиненко, віолончель
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Теодор Кухар, дириґент

Марта Кузій, модераторка