Українська муза. Музи не мовчать

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 06.05.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150

Опис

Програма концерту зосередиться на камерній музиці новітніх авторів та представника пізньоромантичної епохи. Всі ці твори, написані в індивідуальному стилі кожного з митців, відобразили головні тенденції розвитку української інструментальної музики.Найстаршого з композиторів, Василя Барвінського, називали «композитором без нот», бо радянський режим привселюдно спалив більшість його рукописів. Проте він є першим українським композитором, ноти якого видавалися в Європі, США, Японії (видання «Рters», «Universal Edition»). Його «Шість мініатюр на українські теми» виявились такими популярними, що 1000 примірників розійшлися всього за 4 місяці по Європі, що для 1925 року було значимим успіхом. Але у Мордовському ГУЛАГу, де видатний композитор несправедливо перебував цілих 10 років, Василь Барвінський створив Квінтет для скрипок, альта, віолончелі та фортепіано, – музику, сповнену тонкого ліризму та пошани перед українською мелодикою.

Мирослав Скорик, що в дитинстві пережив репресії та заслання до Сибіру, став голосом своєї генерації та чільним представником української “нової фольклорної хвилі”. Речитатив, що є насамперед вокальною монологічною формою вислову музичної думки, в музиці Мирослава Скорика пов’язаний з європейською інструментальною традицією. У тріо “Речитатив та рондо” він знаходить точку перетину європейської традиції з українською як універсальних жанрових стереотипів та неповторної своєрідності трактування тріо в узвичаєних формах народного мистецтва.

Молодший сучасник Скорика, Євген Станкович, заглядає в минуле, пишучи квартет “Елегію” пам’яті українського класика Станіслава Людкевича. Його сучасне осмислення прадавніх знаків нашої культури відкриває слухачам шлях до сприйняття чистої музики, а також синтезу різного в єдності.

Тим часом один з найвідоміших сучасних композиторів України, Валентин Сильвестров представить мініатюру “Ікона”. Вона показує його “раннє”, авангардне, чітко впізнаване обличчя.

Врешті, струнний квартет “Ремінісценції” стане даниною пам’яті нещодавно померлій композиторці Ганні Гаврилець. В ньому вона звертається до тенденцій інструментального театру.

Виконавці:
Фортепіанний квінтет ЛНФ у складі:
  • Марина Громадська, скрипка
  • Сільвія Фудела, скрипка
  • Марія Панчук, альт
  • Оксана Литвиненко, віолончель
  • Марта Кузій, фортепіано

 

Програма:

  • Євген Станкович (1942). Елегія для струнного квартету
  • Ганна Гаврилець (1958-2022). Струнний квартет № 2 «Ремінісценції»
  • Валентин Сильвестров (1937). «Ікона» для квартету
  • Мирослав Скорик (1938-2020). «Речитатив і рондо» для фортепіанного тріо
  • Василь Барвінський (1888-1963). Квінтет для двох скрипок, альта, віолончелі та фортепіано

 

 

Трансляцію забезпечують:
Камера: Андрій Зелений
Режисер ефіру: Микола Хшановський
Звукорежисер трансляції: Мар’ян Лесюк
Продюсер: Богдан Сегін

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

 

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія камерних концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Bank details for charitable help.

It is a multi-currency account that accepts transfers in US dollars, euros and Polish zlotys.

Bank name:

JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE”

Lviv branch

Address of bank:

Ukraine, 79000, Lviv, 4, A.Mitskevich sq.

BIC (SWIFT) code (Bank identifier code):

EXBS UA UX

IBAN code (International Bank Account Number code):

UA07 322 313 00000 26 009 0000 40 819

Name of the account holder:

LVIV NATIONAL PHILHARMONIC

Address of the account holder

Ukraine, 79000, Lviv, 7 Tchaikovsky Str.

Purpose of payment:

Charitable help for musicians in Ukraine

Поділитись