Львівська філармонія перерахувала фінансову допомогу одній з військових частин ЗСУ

12.09.2022
Опис

Частину грошей з купівлі квитків під час Фестивалю Давньої Музики у Львові було передано військовій частині А4076. Ротою забезпечення цієї військової частини здійснюється ремонт та забезпечення пальним військової техніки на різних бойових напрямках. У складі частини служить відомий український культурний діяч, музикант Тарас Компаніченко, що цього року дав сольний концерт під час Відкриття Фестивалю.

Він так прокоментував цю подію: “Дякую Львівській національній філармонії за підтримку. Дуже важливо, що в цей час все українське суспільство консолідоване в єдиному пориві, аби всі наші людські ресурси спрямувати для наближення української перемоги. Мені особливо приємно, що я мав честь і відповідальність відкривати ХІХ Фестиваль Давньої Музики у Львові, і що всі, хто брали участь у цьому престижному міжнародному фестивалі, долучились до допомоги нашій бригаді й роті матеріального забезпечення для вирішення поточних справ”. 

На думку Тараса Компаніченка, “Важливо, що музичне мистецтво — і старовинне, симфонічне, камерне не просто рефлексує, пише в шухляду чи виступає на маргінесах, а в потрібному місці та в потрібний час долучає до симпатиків України поціновувачів і тих, хто потребує слухати таку музику. Власне, тоді мистецтво виконує свою соціальну функцію, дипломатичну культурну місію. Адже попсою чи навіть роком ми не досягнемо мети заманіфестувати українське мистецтво у світі. Існує достатньо чудових популярних колективів, але саме високе мистецтво котується у світі. 

І все це є політикою, необхідною для декларації того, що українці існують, що ми — європейська нація зі своїми культурними традиціями та перспективами, нація виразно-модерна, яка бореться за те, щоб бути рівною серед рівних і вільною серед вільних”

Також музикант і військовослужбовець поділився своїми відчуттями від останніх новин на фронті: “Я гордий, що брати по зброї просуваються на харківському напрямку, щасливий, що звільняються українські міста і що я якимсь чином до цього причетний. Настрій прекрасний, ми бачимо, що сила духу в поєднанні з навченістю, належним екіпіруванням і можливістю володіти технічними засобами, озброєнням дозволяє робити великі чудеса і перемоги на фронті“.

Читайте про Фестиваль Давньої Музики:

Фестивальна преамбула давньої музики у Львові: підсумки першого дня 

Фестиваль Давньої Музики у Львові: другий та третій дні

Завершальний вікенд Фестивалю Давньої Музики у Львові

Культурні мости майбутнього: дискусія під час Фестивалю Давньої Музики у Львові

«Культурна спадщина Львова є величезною», — Уршуля Ставіцька під час Фестивалю Давньої Музики

Партнери Фестивалю: Goethe-Institute Ukraine та Zamus: Zentrum für Alte Musik Köln.

Фото: Данило Бедрій

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...