Контрасти 27. Closing*

Концертний зал Людкевича

Неділя 10.10.2021 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150

Абонементи діють

Опис

*Закриття Фестивалю

«…саме тут, на цій території, добачаю певні ознаки того, що я сам розумію як «пост-модерне», тобто перш усього «пiсля-модерне» — таке, що прийшло після модернізму з його сутнісним прагненням модерности, новизни як відповідности часів, прагненням, зрештою, перерваним брутально, ззовні, з кров’ю, попелом і світовими війнами, а також диктатурами, концентраками й велетенськими етнічними чистками — так у цій частині світу було зупинено, вибито, вирізано до ноги модернізм, будь-який — віденський (еталонний), празький, краківський, львівський, дрогобицький, натомість прийшла післямодерністична пустка, велика вичерпаність з безконечно відкритою потенційністю, велика багатообіцяюча пустка».

Юрій Андрухович. «Час і місце, або Моя остання територія».

Коментар до проєкту past-moderne (post-moderne?..), реалізованого у Львові
у 2000 році Центром міжнародних культурних ініціатив 

Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти», який є одним з трьох провідних музичних фестивалів України, у 2021 році темою свого проведення обрав «пост-модерн / паст-модерн». Звертаючись до топосу сьогодення та переосмислення у ньому надбань минулого, концерт-закриття презентує твори митців XX століття — П’єра Вісмера, Вітольда Лютославського (в оркестровій версії Єжи Корновіча), а також відомих новітніх українських авторів — зокрема, Олександра Щетинського… Вперше на Фестивалі прозвучить твір переможця Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Відповідно до своєї назви, фестиваль із майже тридцятирічною історією зібрав у святковому середовищі актуальну й універсальну музику — разом із творцями нової епохи. 

 

Виконавці:

 • Роман Ієвський, флейта (UA)
 • Александра Корновіч, скрипка (PL)
 • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії 
 • Вінсент Козловський, диригент (PL)

 

Програма:

  • Вінсент Козловський (*1990, PL). «Contrasts Fanfare» для оркестру (2019)
  • Вітольд Лютославський (1913–1994, PL) / Єжи Корновіч (*1959, PL). «Subito» для скрипки та фортепіано (1992) / оркестрова версія для скрипки, струнних і арфи (2009)
  • П’єр Вісмер (1915–1992, CH / FR). «Divertimento» для симфонічного оркестру (1958)
  • Олександр Щетинський (*1960, UA). Концерт для флейти з оркестром (1993), українська прем’єра

 

 • Твір переможця (Лауреата I премії) «Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика»

 

За підтримки Action Musicale Pierre Wissmer

За підтримки ZAiKS та Фонду Pro Musica Viva

Поділитись

Партнери